Kadına Dair Herşey

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

 

Bebek odası için dekorasyon fikirlerine geçmeden önce bir bebeğin odasında olması ve olmaması gerekenleri bir hatırlayalım isterseniz. Bir bebeğin odasında telsiz, bir beşik ve cibinlik, bir pencere mutlaka olmalı.Bebek odasında olmaması gerenler ise, metal eşyalar, sivri uçlu mobilyalar, halı olmaması gerekenler. Bebek odasına koyulacak eşyaların mutlaka kolay temizlenen cinsten olması gerekiyor. Bir bebek odası azami 12, 14 m olmalı. Mutlaka bir penceresi olmalı.

Bebek Odası Dekorasyonunda Renkler Nasıl Olmalı?

Bebek odasında renkler bebeğin gözünü yormayacak şekilde olmalı. Fazla desenli eşyalardan kaçınılmalı. Özellikle duvarlar sade ve açık renkli olmalı. Diğer eşyaların renkleri de dinlendirici renkler olarak tercih edilmeli. Bebeğin zevki önemlidir. İçinde kendisini mutlu hissettiği renkleri taşıyan bir odası olmalıdır.

Bebek Odası Mobilyaları Nasıl Olmalı?

Bebek odası mobilyaları mümkün olduğu kadar yuvarlak uçlu mobilyalar olmalı. Odada özellikle bir adet koltuk bulundurulmalı. Bebeğin eğlenebilmesi için bir kaç tane oyuncağının olması gerekir. Ayrıca bebek odasında alçak sesle klasik müzik dinletebilmek ve masal seslendirebilmek için bir müzik çalar olması gerekir. Bebek odasında koyu renkli bir eşya bulundurmak bebeğin sık sık sıkılmasına ve ilgi istemesine sebep olacaktır.

Bebek Odası Perdeleri Nasıl Olmalı?

Bebek odası perdeleri duvarlar ve diğer eşyalar desensiz ve açık renkli olduğu için canlı ve desenli bir renk seçilmelidir. Böylece bebek etrafı izlerken eğlenebileceği bir görüntü bulmuş olur.

 

Bir önceki yazımız olan Farklı Bir Genç Odası Tasarımı İçin İpuçları başlıklı makalemizde dekorasyon fikirleri ve genç odası hakkında bilgiler verilmektedir.


Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ