Kadına Dair Herşey

Bebek Odası İçin Farklı Dekorasyon Önerileri

Bebek Odası İçin Farklı Dekorasyon Önerileri

Bebek odası evinizin en önemli yerlerinden biridir. Bebeğinizin rahatı için her şeyi yaparsınız. Bebek odası dekorasyonu için de büyük bir özenle seçim yapmanız hem bütçenize hem de bebeğinize en uygun ürünleri seçmeniz gerekir. Bu yazımızda sizlere bebek odası dekoru için öneriler de bulunacağız.

Uzun Ömürlü Dekorasyon Ürünleri

Dekorun en önemli adımı mobilya seçimidir. Mobilya seçiminde çok farklı bebek odası dekorasyon örnekleri görebilirsiniz. Ancak aldığınız mobilya ile bebeğinizin çocukluk yıllarını da geçirebilmesini herkes gibi siz de istersiniz. Mobilya seçiminizde dikkat etmeniz gereken nokta yataktır. Yani sadece beşik tarzında olabilen yataklardan çok hem beşik hem de karyola olabilen modelleri seçmelisiniz. Bu mobilyalar bebeğiniz büyüdüğünde de kullanabilmesini sağlayacaktır.

Bebek odası dekorasyonu için bu önerilerimize de göz atabilirsiniz.

Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek odalarında dolap seçimi yaparken çok büyük dolaplar yerine 2 kapılı küçük dolaplar tercih etmelisiniz. Son dönemlerde oldukça moda olan country tarzı bebek odası takımlarında da öne çıkmaktadır. Country tarzı tül detaylı dolaplar bu sezon son derce moda. Uzun yıllar kullanabileceğiniz formda olan country modelleri bebek odası takımı almadan muhakkak inceleyiniz.

Bebek Odası Renk Seçenekleri

Her dönem olduğu gibi ebeveynler bebek odası dekorunu hazırlarken bebeklerinin cinsiyetine önem vermektedirler. Erkek ve kız olmalarına göre odanın ve mobilyanın tonları değişkenlik göstermektedir. Genellikle erkek bebek odaları beyaz, mavi, sarı renklerde kombin edilirken kız bebek odaları pembe, kırmızı renklerle kombin edilmektedir. Bebek odalarının özellikle duvar renginde açık ton renklerin tercih edilmesi gereklidir.

Bebek odalarında kullanılacak halı ve perde renkleri de odanın mobilyasına ve duvar rengine göre tercih edilmektedir. Önemli olan nokta bebeğin sağlığı açısından seçilen ürünlerin (özellikle halının) kaliteli ve antialerjenik olmasıdır.

Bebek Odası Aksesuarları

Her odada olduğu gibi bebek odasında da dekorasyonu tamamlayıcı objeler kullanılmaktadır. Bebek odası dekorasyon ürünleri çizgi karakterli, küçük tablolar, çizgi karakterli saatler, kapı süsleri, sallantılı oyuncaklar, sevimli gece lambaları ve stickerlardan oluşmaktadır.

Bebek odası dekorunda kullanılan bir diğer ürün grupları ise bebeğinizin uyku takımlarıdır. Yorgan, yastık, nevresim, yastık kılıfı, çarşaftan oluşan bu setler bebek odası eşyalarına uyumlu olarak tercih edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Dekorasyonda Aksesuarların Önemi Ve Seçimi başlıklı makalemizde Dekorasyonda aksesuar kullanımı, ev aksesuarı nasıl seçilir ve Ev dekorasyonunda aksesuar seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.


Bebek Odası İçin Farklı Dekorasyon Önerileri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ