Kadına Dair Herşey

Bebek ve Çocuklarda Egzama İle Nasıl Başa Çıkılır?

Bebek ve Çocuklarda Egzama İle Nasıl Başa Çıkılır?

 

Egzama nedir diye baktığımızda, bu hastalığın çeşitli iç ve dış faktörlerle ortaya çıkan ve deride kızarıklık, şişme, kaşıntı gibi belirtilerle görülen, daha çok psikolojik nedenlerle ortaya çıkan bir deri hastalığı olduğunu görüyoruz

Egzama şüphesiz ki birçok anne ve babanın korkulu rüyası haline gelmiştir. Bu hastalıkla başa çıkmak için ilk soru şudur;

Bebeklerinizin besinlerinden hangi maddeler çıkartılmalıdır?

Yiyecek maddelerinde ve içlerinde bulunan kimyasal etmenlere yönelik alerjik durumlarda genellikle egzama etkileri görülür.

Bilinen alerjenler arasında süt ve süt ürünleri, mısır, narenciye gibi ürünler bulunmaktadır. Bu alerjenlerin egzamaüzerinde etkisi olup olmadığını anlamak için bir yahut iki hafta süreyle bu besinleri bebeğinizin hayatından çıkartın.

İkinci Aşama Bebek ve Çocuklarınızın Besin Menüsüne Neler Ekleyebilirsiniz?

Özellikle fındık ve tohumlarda bulunan yağ asitleri ve balık cilt hücrelerine derin desteklik sağlamaktadır. Bir de keten tohumu aynı şekilde desteklik sağlayacak ve cildi değiştirmeye başlayacaktır.

Unutmayın ki bebeklerinizin cildi sizlerden 7 kat daha fazla hassastır. Ayrıca egzamarahatsızlıklarında bebeklerinizin menüsüne C vitamini ve çinko eklemek bağışıklık sistemini güçlendireceği gibi aynı zamanda bebeğinizin vücudundaki enfeksiyonu da giderici etki yaratacaktır.

Egzama Psikolojik Olabilir

Bu tip egzama çeşitleriçocuklarda sakinleştirici olan bitkilerin saplarından yapılan çaylarla tedavi edilebilir.

Egzamayı tam olarak tedavi edebilmek uzun zaman alabilir fakat bebeklerinizin küçük bedenlerinin normal, alışılagelmiş fonksiyonlarını yerine getirmesi sizlerin derin bir oh çekmesine sebep olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Anne Olmak İçin İdeal Yaş Var Mıdır? başlıklı makalemizde anne ve ideal yaş hakkında bilgiler verilmektedir.


Bebek ve Çocuklarda Egzama İle Nasıl Başa Çıkılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ