Kadına Dair Herşey

Bebekler İçin Güvenli Dekorasyon Önerileri

Bebekler İçin Güvenli Dekorasyon Önerileri

Dokuz aylık bir yolculuğun ardından evlerinizi şenlendiren minik misafirleriniz;  yaşantı şeklinizi,  alışkanlıklarınızı, önceliklerinizi değiştirmesinin yanında dekorasyon anlayışınızın da bir numaralı belirleyicisi oluverirler.

Bebeğinizin konforu,  ruhsal gelişimi ve elbette ki güvenliği gibi önemli başlıklar sizin dekorasyon zevkinizin önüne geçmeye başlayacaktır. Başta bebek odası olmak üzere;  oturma salonunuzun, anne-baba yatak odanızın, mutfağınızın hatta balkonlarınızın dekorasyonunu, gelen sevimli misafirinizin ergonomisine uygun olarak ve güvenliği düşünülerek tasarlanmak zorunda kalacaksınız.

Yaşam ortamınız ile ilgili yapmak zorunda kalacağınız bu köklü değişimler ile ilgili yardımcı olacak fikirleri yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz.

mavi-bebek-odasi

Güvenli Dekorasyon Sağlamanın Yolları

Bebeğinizi dokuz ay boyunca heyecanla beklediniz ve tabi bu sürede bütçenize uygun en güzel odayı hazırlamak için de elinizden geleni yaptınız.  Bebeğinizi büyüteceğiniz bu oda,  sevimli ve şık olmasının yanında güvenli mi? Güvenli dekorasyon için yola çıkarken kendinize soracağımız ilk soru bu olmalı.

Peki, güvenli bebek odası dekorasyonu asıl olmalı? Öncelikle mobilyaların sivri, keskin parçalarının olmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Yuvarlak hatlara sahip mobilyalar bebek odası için çok daha güvenli olacaktır. Bebeğinizin çarpabileceği alanlar mümkün olduğunca yumuşak dokuya sahip olmalı. Yatağın sağlam ve korunaklı oluşundan emin olmalısınız çünkü zaman içinde bebeğinizi yatağına emanet ederek evin diğer odalarında bulunduğunuz olacak. Bebeğinizin odası kolay temizlenebilir ve anti bakteriyel malzemelerden oluşmalı, oyuncaklarının boyaları konusunda ve tüylü küçük parçalı oyuncaklar konusunda da çok dikkatli olmalısınız

Evin diğer kısımlarında yapılacak değişikliler ise sizleri biraz daha fazla zorlamakta. Yetişkin olarak kendi tarzınıza uygun bir salonu bebek için uygun hale getirirken,  modern ev dekorasyonu içine ayıcıklı pelüş minderler koymayı göze almanız gerekebilir.  Ancak,  bu tarz kopukluklarını kullanacağınız renkler ve kumaşlar ile yumuşatabilirsiniz.

bebk-oyun-alani

Bebeğinizin güvenliği için özellikle mutfak ve oturma salonunuzda çıkıntılı, sivri kısımlara dikkat etmek zorundasınız. Çocuğunuzun sürekli gözünüzün önünde bulunmasını istiyorsanız evin içinde sık bulunduğunuz odalara bebeğiniz için güvenli yaşam alanları da yapmalısınız.  Bebekli ailelere özel ev tasarımları ile ilgili fikirler alabileceğiniz internet siteleri, dergi ve kitaplar sizlere bu konuda pratik, uygun ve içinize sinen çok daha farklı çözümler sunacaktır.

Bir önceki yazımız olan Mutfak Fayansları Nasıl Seçilmelidir? başlıklı makalemizde mutfak fayans modelleri, mutfak fayans önerileri ve mutfak fayansları seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.


Bebekler İçin Güvenli Dekorasyon Önerileri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ