Kadına Dair Herşey

Bebekler Mevsime Göre Nasıl Giydirilmeli?

Bebekler Mevsime Göre Nasıl Giydirilmeli?

Bebekler yetişkinlerden farklı olarak daha çok üşür ve ısıya karşı daha hassas oldukları için daha çabuk terlerle. Özellikle yeni doğan bebeklerde terleme özelliği henüz gelişmediği için çok sıcak ortamlar onlar için zararlıdır. Bebekler için ideal ortam sıcaklığı 20-24 derecedir. Bu sıcaklığın üst ya da alt dereceleri bebeklerin rahatsız olmasına sebep olmaktadır. Bebeklerin çok kalın giydirilmemesi, ısıtıcılara yakın yerlerde yatırılmaması ve çok ince giydirilmemesi bebeğin huzurlu olması ve sağlığı için önemlidir. Bebek nasıl giydirilmeli sorusunun en uygun cevabı mevsimin özelliklerine göre giydirilmesidir.

Bebekler Kış Mevsiminde Nasıl Giydirilmelidir?

Belirttiğimiz gibi bebekler için ideal ortam sıcaklığı 20 ile 24 derece arasındadır. Bebekler kış mevsiminde soğuk havalarda hareket kabiliyetlerini kısıtlamayacak şekilde kalın giydirilmelidir. Bebeğin özellikle uyurken rahat kıyafetlerle yatırılması sağlıklı bir uyku uyması için çok önemlidir. Bebeklerin uyku düzeni için aslında mevsimsel olarak nasıl giydirildiği çok önemlidir. Ev içinde mevsime ve ortamın sıcaklığına uygun kalınlıkta eşofman giydirilmesi ve hafif ince bir hırka ya da süveter ile üşümesinin engellenmesi yerinde olacaktır.

Bebekler Yaz Mevsiminde Nasıl Giydirilmelidir?

Yaz mevsimi oldukça sıcak ve nemli havaların yetişkinleri bile zaman zaman bunalttığı zamanlardır. Bebekler ve yetişkinler arasında hava ısısını algılama arasında büyük farklılıklar bulunmaktadır. Bebekler yetişkinlere oranla havanın ısısını daha iyi algılarla bu sebeple yetişkinler için ideal sıcaklık bebekler için biraz daha sıcak bir hava şeklinde kendini göstermektedir. Bebekler yazın uyurken nasıl giydirilmeli sorusunun cevabı aslında kış mevsimi için yazılan rahat kıyafet kuralıyla cevaplanabilmektedir. Bebeklerin mevsime ve ortam sıcaklığına göre giydirilmesi ve rahat hareket edebilecekleri geniş kıyafetlerle yatırılması önemlidir.

Bebek Kıyafetlerinin Özellikleri

Bebekler yazın nasıl giydirilmeli sorusunun cevabı aslında her mevsim için standart olan kıyafet seçimi ile yakından ilgilidir. Bebek kıyafetleri pamuklu, terletmeyen kumaştan ve yumuşak dokuma olmalıdır. Bebeklerin cildi çok hassastır. Bebeklere yönelik üretilen kaliteli ürünler tercih edilmeli ve çok ince ya da çok kalın giydirilmemelidir. Her mevsim için annelerin yanlarında hafif  bir hırka bulundurması bebeğinin rahatı için önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Örgü Bebek Battaniye Örnekleri İçerisinde En Güzel 15 Model başlıklı makalemizde Bebek Battaniye Modelleri, Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür ve Örgü Bebek Battaniye Örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Bebekler Mevsime Göre Nasıl Giydirilmeli? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE