Kadına Dair Herşey

Bebeklerde Kabızlık Sorunu Ve Çözümü

Bebeklerde Kabızlık Sorunu Ve Çözümü

Kabızlık sorunu her yaşta her bireyin etkileyebilecek bir durumdur. 2 aylık bebeklerde kabızlık sorununun görülmesi de mümkün oluyor. Bu durumda bebeğin huzursuz olması ve ağlaması artarak devam etmektedir. Küçük bebeklerde görülen bu rahatsızlık ciddi anlamda sıkıntı olmaktadır.  Bunun için uygulanacak bebek kabızlık çözümü ile bebeklerin izi bu sıkıntılı durumdan kurtarmanız mümkün olabilir. Öncelikle bu sorunun sebeplerini bilmek gerekiyor. Öncelikle vücudun susuz kalması ve bağırsak hareketlerinin de buna bağlı olarak bozulması en büyük nedendir. Katı gıda tüketimi de bebeklerinin kabız olmasına neden olacaktır.  Bağırsak hareketlerinin düzene girmesi için bebeklerde kabızlık masajı yapılabilir.  Bu şekilde bebeğin biraz daha rahatlaması ve ağrı yaşamaması yardımcı olabilirsiniz.

Bebeklerde Kabızlık Belirtileri Nelerdir?

Bebekler bilindiği üzere birçok rahatsızlıklarını vücut dilleri ile anlatmaya çalışırlar.  Kabızlık ise hem çocuklar hem de bebeklerde büyük sıkıntıya yol açıyor. 2 aylık bebeklerde kabızlık sorununun ile karşılaşılan bir durum. Bebeğin huzursuz olması, diski çıkarırken ya da çıkarmadan önce sürekli bir ağlama ve gerginlik görülebiliyor. Sert ve koyu renkli ya da kanlı diski çıkarması da bebeğin kabız olduğunun belirtisi olacaktır.  Bebeklerde Kabızlık masajı da sadece kabız olduklarında değil sürekli bir alışkanlık olarak yapıldığında bu sorunu önleminizi yardımcı olacaktır.  Kabızlık belirtisi olan karın ve mide bölgesinde görülen sertleşme de mesajlar ile birazcık hafifletilebilir. İştahını azalması ve kramplar da diğer belirtilerdir. Bebek kabızlık çözümü yöntemleri ile bir an önce rahatlatılmalıdır.

Bebeklerde Kabızlık Tedavisi Nasıl Olmalı?

Bebeklerin huzurlu olması ve sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürmesi için sindirim ve boşaltım sistemlerinin düzenli bir şekilde çalışmasını gerekiyor. Malesef 2 aylık bebeklerde kabızlık gibi sıkıntılar görülebiliyor.  Bunun tedavisine yönelik önlemlerin alınması gerekiyor. Kabızlık oluşumunu önlemek için çocuğun sıvı alımına dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca bebeklerde kabızlık masajı  da etkili bir çözüm ve tedavi yöntemi olmaktadır.  Elinize süreceğini bir kaç damla zeytin yağı ile bebeğinize masaj yapabilirsiniz. Egzersiz ve masaj bebeklerde kabızlık çözümü için oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılıyor ve uzmanlarca öneriliyor.

Bir önceki yazımız olan Parmak Çıtlatmanın Zararı ile İlgili Kesin Bir Yanıt Bulan Bilim Adamları başlıklı makalemizde parmak çıtlatmak zararlı mı hakkında bilgiler verilmektedir.


Bebeklerde Kabızlık Sorunu Ve Çözümü Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE