Kadına Dair Herşey

Bebekleri Sıcaktan Korumak İçin 7 Harika Yöntem

Bebekleri Sıcaktan Korumak İçin 7 Harika Yöntem

 

Yaz ayları başkadır.Ancak bu aylardaki aşırı sıcaklarla biz yetişkinler bile zorluk çekiyorken,bebeklerimiz ya da çocuklarımızın yaşadığı sıkıntılar daha da problem haline gelebilir.Bu noktada onları bu kavurucu sıcaktan korumak ve serin tutmak da önemlidir.Peki bunu nasıl başaracağız?Vantilatör mü,klima mı yoksa açık havada mı tutacağız?Bu konu çoğu ebeveyn için bir problem haline gelirken,soayende.net ekibi olarak çocuklarınızı ve bebeklerinizi hasta etmeden nasıl serin tutabileceğinizi madde madde sizler için bir araya getirdik.

 

Öncelikle bir klima tercihi yapın

Bebekleri sıcaktan korumak 1

Vantilatör mü yoksa klima mı seçimi içerisinde en doğru tercih klima olacaktır.Aldığınız klimanın nem ve sıcaklık derecesini ayarlayabildiğiniz bir model olmasına ise dikkat edin

 

Ortalama dereceleri koruyun

Bebekleri sıcaktan korumak 7

Ortam sıcaklığı 22 derece ve nem oranı %40’dan az olmamak üzere ortam ısısını ayarlayın.Bu değerleri ister dışarıdan satın alacağınız bir cihaz yardımıyla ya da klimanızın özelliğine göre kontrol edebilirsiniz.

 

Ortam sıcaklığını kademeli olarak düşürün

Bebekleri sıcaktan korumak 6

Sıcaklığı yavaş yavaş azaltmak her zaman en iyisidir.Şayet odanın sıcaklığı 30 derece ise,ve siz bu sıcaklığı 24 dereceye almak istiyorsanız,oda sıcaklığını ilk önce 28 dereceye ayarlayın.Yarım saat sonra 26 dereceye ve sonra yarım saatin sonunda 24 dereceye getirin.

 

Odayı bolca havalandırın

Bebekleri sıcaktan korumak 5

Klimanın içerideki havayı kurutacağını hesap ederek,belli aralıklarla odaya temiz hava girmesini sağlayın

 

Klimanın etki alanını ayarlayın

Bebekleri sıcaktan korumak 4

Klimanın direk beşiğe ya da bebeğe etki etmesine izin vermeyin

 

Bolca duş aldırın

Bebekleri sıcaktan korumak 3

1 ya da 2 saatte bir birkaç dakikayı aşmayacak şekilde bebeğinize duş aldırın.Banyonun ardından bebeğinizi havlu ile tamamen kurulamayın.Çünkü vücut üzerinde buharlaşan su,vücuttaki ısıyı atmak için en güzel yöntemlerden birisidir.

 

Bolca sıvı tüketmesini sağlayın

Bebekleri sıcaktan korumak 2

Bebeğiniz bolca sıvıya ihtiyaç duyar.Bu zaten biz yetişkinler için de geçerlidir.Ancak burada önemli olan onu içmeye zorlamamaktır.Sadece teşvik etmektir.

Bir önceki yazımız olan Resimli Örneklerle Topuklu Ayakkabıyla Gerçek Bir Hanımefendi Gibi Yürümek başlıklı makalemizde topuklu ayakkabı hakkında bilgiler verilmektedir.


Bebekleri Sıcaktan Korumak İçin 7 Harika Yöntem Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ