Kadına Dair Herşey

Bembeyaz Dişlerle Gülümsemek Gibisi Yoktur

Bembeyaz Dişlerle Gülümsemek Gibisi Yoktur

 

Kişisel bakım denince akla gelen vücut temizliği, saç temizliği, el ve ayak temizliği, ağız ve diş temizliği, kıyafet temizliği gibi bölümlerin içinde hepsi ayrı ayrı önem taşıyor. Hiç birini ihmal etmeye gelmez. Kişisel bakım bu sayılan öğelerin hepsinin bir toplamı gibi. Kişinin hem kendisine hem de çevresine saygı göstermesinin en gerekli yolu. Çünkü sonuçta sağlık da işin içine giriyor.

Bembeyaz Dişlerin Farklılığı

Ama kişisel bakım deyince ağız ve diş sağlığı sanki insana daha sevimli bir konu gibi geliyor. Sonuçta bembeyaz dişlerle yapılan gülümsemeler akla geldiği için böyle bir çağrışım olabilir. Gerçekten de sağlıklı ve bembeyaz dişlerin eşlik ettiği, içten gelen bir gülümsemenin çözemeyeceği bir konu var mı acaba? Böyle bir gülümseme sosyal hayatta hanımların boyunlarına astıkları iki dizi inci kolyeden çok daha fazla etkili olabilir.

Beyaz Dişlere Ulaşmak İçin Yapabilecekleriniz

Bunun en temel yöntemi şüphesiz dişlerin düzenli fırçalanması. Küçük yaşlardan elde edilen bu alışkanlık sonucunda sağlıklı ve beyaz dişlere sahip oluyorsunuz. Günde iki kere diş fırçalamak hayatınızda çok şeyi değiştirebilir. Bunun yanında sigara içmekten kaçının. Sigara her şeye zararlı olduğu gibi dişleri de hem sarartıyor hem diş etlerini güçsüzleştiriyor. Çay ve kahve de zaman içinde dişlerde sararmalar yapıyor.

Zaman zaman karbonatla dişleri fırçalamak uygulayacağınız en pratik yöntemlerden biridir. Böylece hem diş minelerinizi beyazlatmış hem de ağız sağlığınız için doğal bir temizleyici kullanmış olursunuz. Hatta karbonat, tuz ve sirkeyi karıştırarak yapacağınız karışım çok daha sağlıklı sonuç verecektir. İçine iki üç zeytin attığınız tuzlu su ile gargara yapmak da gayet kolayca yapılacak, ama zamanla dişlerinizde fark yaratacak bir uygulamadır.

Karbonatla fırçalamak dişleri beyazlatır mı sorusunun yanıtı büyükler tarafından her zaman evet olarak verilse bile günümüzde diş macunu kullanmak çok daha hijyeniktir.

Diş Hekimine Düzenli Gidin

Sağlıklı dişler sizi dişçi ziyaretlerinden uzak tutacaktır. Ama dişlerin beyazlatılması için evde yaptıklarınız yeterli gelmiyorsa sonuçta bir diş hekimine gidebilirsiniz. Dişlerdeki plak oluşumlarını ve diş eti tartarlarını yani kireç benzeri birikmeleri temizletebilirsiniz. Bunu yaklaşık altı ayda bir yaptırmak da kişisel bakımınızın bir parçası olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ramazanda Kilo Almayın başlıklı makalemizde ramazanda diyet hakkında bilgiler verilmektedir.


Bembeyaz Dişlerle Gülümsemek Gibisi Yoktur Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ