Kadına Dair Herşey

Beyaz Saçlar Nasıl İyi Boyanır?

Beyaz Saçlar Nasıl İyi Boyanır?

Saç güzelliği kadınlar için hemen hemen her yaşta oldukça önemlidir. Bir kadının en değerlileri olan saçları her zaman güzel ve bakımlı olmalıdır.Kadınlar çoğu zaman değişiklik için ya da saçlarında oluşan beyazları kapatmak için boyama yöntemini tercih ederler. Saç boyası ile beyazları kapatmak her zaman oldukça etkili bir yöntem olmuştur.Saç boyama genç yaşlarda çoğu zaman bir heves ve değişik bir görünüm kazanmak için yapılsa da ilerleyen yaşlarda saçlarda oluşan beyazları kapatmak için uygulanmaktadır.Saç boyama işlemi için kadınlar genellikle kuaförleri tercih etseler de bu işlemi alınan boyalar sayesinde evde kendileri de yapabilmektedir.

beyaz-saclari-kapatma

Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır?

Evde saç boyama işlemi daha önce hiç boya yapmadıysanız sizin için zor ve istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Saçlarınızda beyaz ya da gri teller varsa bunların kapatılması oldukça zordur. Eğer uyguladığınız boya gri telleri kapatmaya yetmiyorsa bu saçların boyaya karşı dirençli olduğunu göstermektedir. Saçlarınızın yanmasını ya da yıpranmasını istemiyorsanız bu aşamada bir kuaföre gitmeniz sizin açınızdan oldukça iyi bir yol olacaktır.

Evde Saç Boyama

Saçlarınızı kendiniz boyamak istiyorsanız daha önce mutlaka bu işlemi yapış ve biliyor olmanız gerekmektedir. Çünkü saç boyama işlemi esnasında kullandığınız malzemeler saçlara çok fazla zarar verebilir ve yanlış kullanım durumunda istenmeyen sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Evde saç boyama işlemi için ilk önce boyanızı verilen talimatlara göre hazırlamanız gerekmektedir. Ardından fırça yardımı ile saç diplerinden uçlara doğru boyayı uygulayın. Saç boyama işlemi esnasında saç diplerinize boyanın iyice etki ettiğinden ve eşit şekilde dağıldığından emin olun.

Evde Saç Boyarken Beyazlar Nasıl Kapatılır?

Saçlarınızda beyazlar varsa boya seçerken daha titiz davranmanız gerekmektedir. Boya seçilirken genelde saçlardan bir iki ton daha açık ya da koyu renkler tercih edilir. Grileşen saçlarda boya rengini tutturmak oldukça zor bir işlemdir.

Beyaz saçlar için boya seçimi yaparken kullanacağınız boyanın kalitesi oldukça önemlidir. Beyaz ya da grileşmiş saçların renklerini değiştirmek sanıldığı kadar kolay bir işlem değildir. Gri saçlar şeffaf bir yapıda olduğu için renkleri daha zor değişmektedir. Bu esnada kullandığınız boyanın kaliteli olması ve renginin iyi çıkması çok önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Beyaz Saçlar Nasıl İyi Boyanır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ