Kadına Dair Herşey

Beyaz Saçlar Nasıl Yok Edilir

Beyaz Saçlar Nasıl Yok Edilir

Saç Beyazlarına Karşı Maske

Saç beyazlarına elveda demek istiyorsanız sizlere önereceğiniz maske tariflerini uygulamaya alabilirsiniz. Tek bir uygulama ile tüm saç beyazlarına elvda diyebilirsiniz.

  Saç Beyazları İçin Maske

1 yemek kaşığı yoğurt

1 yemek kaşığı çörek otu

 

Saç beyazlarını gideren maske yapımı için ilk adımda 1 yemek kaşığı çörekotunu ezelim. Elde ettiğimiz çörekotunun içerisine 1 yemek kaşığı yoğurt ilave edelim. Hazırladığımız maskeyi saç köklerine masaj yaparak iyice yedirelim ve bekleyelim. Saç beyazlarının giderilmesine yardımcı olan bu maske aynı zaman da saçların onarılmasını da destekleyecektir. Maske kullanımı sonrasında saçlarınızı iyice durulamalısınız.

 beyaz-sac

Saç Beyazlaması Kürü

1 yemek kaşığı hindistan ceviz yağı

Bektaşi üzümü

 

Saç beyazlamasına karşı hazırlayacağınız kür tarifi için bektaşi üzümünü ceviz yağı ile harmanlayalım. Hazırladığımız karışımı saç köklerine masaj yaparak yedirelim ve 20 dakika bekleyelim. Beyaz saçlara elveda demek isteyenlerin ilk seçimi olan bu özel kür tarifini haftada bir defa uygulamaya alabilirsiniz.

 

Saç Beyazlarına Elveda

  • Su
  • 4 adet ceviz kabuğu

 

Saç beyazlarını gideren maske yapımı için 4 adet ceviz kabuğunu su aracılığı ile kaynatalım. Elde ettiğimiz karışımı saçlarımıza sürelim ve 20 dakika boyunca bekletelim. Sağlıkla parlayan saçlara sahip olmanıza imkan tanıyacak olan bu maske tarifi aynı zaman da saç beyazlarının da giderilmesine kaynaklık edecek.

 

Saç Beyazlarına Karşı Kür

3 diş sarımsak

1 adet yumurtanın sarısı

1 yemek kaşığı zeytinyağı

 

Saç beyazlarına karşı kür tarifi için 3 diş sarımsağın içerisine 1 adet yumurta sarısı ve zeytinyağı ilave edelim. Harmanladığımız karışımı saçlarımıza masaj yaparak sürelim ve 20 dakika boyunca bekletelim. Sağlıkla parlayan saçlara sahip olmak isteyenlerin ilk seçimi olan bu özel kür tarifi aynı zaman da saç köklerinin beslenmesine yardımcı olmaktadır.

 

Kusursuz Saçlar İçin Maske Tarifi

1 yemek kaşığı limon suyu

1 yemek kaşığı yoğurt

1 yemek kaşığı zeytinyağı

 

Kusursuz saçlara sahip olmak isteyenlerdenseniz önerilerimiz doğrultusunda maskeler hazırlayabilirsiniz. İlk adımda zeytinyağının içerisine limon suyu ilave ederek harmanlayalım. Karışımın içerisine yoğurt ilave edelim. Maskemizi saçlarımıza masaj yaparak sürelim ve yaklaşık olarak 15 dakika boyunca bekleyelim.

 

 

Bir önceki yazımız olan Gür Saçlar İçin Şampuan Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde sac bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Beyaz Saçlar Nasıl Yok Edilir Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ