Kadına Dair Herşey

Beyaz Tenli Bayanlar İçin 15 Harika Saç Modeli

Beyaz Tenli Bayanlar İçin 15 Harika Saç Modeli

Beyaz tene sahip olan bayanların bazen bu tonlarından şikâyet etseler de çoğunlukla avantajlı bir tene sahip olduklarını bilirler. Esmer ve buğday tenli bayanların kullanamayacakları renkleri rahatlıkla taşıyabilirler. Bu yazımızda sizlere beyaz tene uygun saç renkleri için 15 farklı öneride bulunacağız.

Beyaz tenliler için orta uzunlukta saç modelleri Beyaz tenliler icin uzun sac modelleri

Beyaz Tenli Bayanlara Özel Sarı saçlar

Sarı saçlar özellikle geniş bir renk skalasına sahiptirler. Bazı ten renklerinde sarı saç kişileri olduklarından daha büyük veya daha solgun gösterebilmektedirler. Burada önemli olan renk tonunun doğru belirlenebilmesidir.

Açık sarı saçlar beyaz tenli bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Ancak bu renkler solgun bir görünüme neden olabilir. Bu nedenle hem beyaz tenli hem de renkli gözlü bayanların tercih etmesi daha doğru olan renklerdir. Ancak açık renk kullanmak isteniyorsa makyajda kullanılan renklerin daha canlı olmasını sağlanarak kullanılabilir.

Sarı, küllü sarı, altın sarısı gibi renkler kesinlikle beyaz ten rengine sahip kadınlar için biçilmiş kaftandır.

Kızıl Saçlar İle Eşsiz Bir Uyum

Beyaz tenliler için saç rengi 2016 yılında da en çok rağbet gören kızıl saç rengi olmuştur. Kızıl saç ile beyaz ten arasındaki zıtlık çarpıcı bir görünüm sunmaktadır.

Şarap kızılı, bakır kızıl, kumral kızıl, kırmızı renkler oldukça iddialı ve havalı renklerdir. Beyaz ten rengine sahip genç kadınların tercih etmesi gereken bu canlı renk yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkaracaktır.

Beyaz ten kısa saç Beyaz ten saç modelleri

Beyaz tenliler için bayan saç modelleri

Beyaz Ten Siyah Saç İkilisi

Beyaz tene siyah saç en çok yakışan renklerden biridir. Beyaz ve siyah arasındaki kontrast farkının birleşimi güzel bir görünüm ortaya çıkarır. Özellikle siyah ve kahverengi göz rengine sahip beyaz tenli bayanların mutlaka ilk tercihi siyah veya mavi-siyah saçlar olmalıdır.

Ara Renklerin Beyaz Tende Kullanımı

Beyaz tenli bayanlara yakışacak ara renk tonlar ise fındıkkabuğu, balköpüğü, karamel, çikolata renkleri, küllü kahveler, kahve tonlarıdır. Özellikle bu tonlar üzerinde yapılacak ışıltılar ve farklı renk kombinasyonları ile oldukça etkileyici saçlara sahip olmak mümkün olacaktır. Beyaz tenli bayanlar saç rengi seçiminde pek çok tercih de bulunabilir. Bu yönden beyaz tenliler oldukça şanslı kişilerdir.

Bir önceki yazımız olan Saç Modeli Seçimi başlıklı makalemizde güçlü saçlar için saç kesim önerisi, saç kesim önerileri ve saçları nasıl kestirmeli hakkında bilgiler verilmektedir.


Beyaz Tenli Bayanlar İçin 15 Harika Saç Modeli Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ