Kadına Dair Herşey

Beyin İncelemesinde Check-up (Nöropsikolojik Tarama) Dönemi

Beyin İncelemesinde Check-up (Nöropsikolojik Tarama) Dönemi

Beyin İncelemesinde Check-up (Nöropsikolojik Tarama) Dönemi

Beyin İncelemesinde Check-up (Nöropsikolojik Tarama) Dönemi

ABD’de zihinsel faaliyetlere önem veren, nitelikli ve uzun yaşamak isteyen kişilerin başvurduğu bir inceleme yöntemi olan beyin check-up uygulamaları iş adamları ve yöneticilerin kendilerini sinirsel testlerden geçirerek yer aldıkları işlemlerdir. Beyin check up İzmir ilinde de yapılmaktadır. İlerleyen yaşlarda dalgınlık, dikkat dağınıklığı, unutkanlık, zihinsel yorgunluk, okul başarısızlığı, öğrenme güçlüğü, davranım bozukluğu gibi çeşitli olumsuz durumlarda koruyucu ve önleyici sağlık uygulaması olarak önerilmektedir.

Beyin check up İzmir

Erken Tanılama Yapan Nöropsikolojik Tarama

 Erken Tanılama Yapan Nöropsikolojik Tarama

Beyin haritalaması yöntemi ile biyoelektrik faaliyetler ölçülebilmektedir. Bir dizi nöropsikolojik test uygulanmaktadır. Testler ile sorunlar düzelmekte, sorunların kaynağı tamamen anlaşılmaktadır. Tedavi sürecine geçilmelidir. Beyin kimyası nasıl düzelir diyenler için erken tanının önemi üzerinde durmalıyız. Psikiyatrik hastalıkların beyin hücreleri arasındaki kimyasal ve elektriksel ileti bozulması meydana gelmektedir. Nöropsikolojik beyin check up uygulamasının çeşitli amaçları bulunmaktadır. Öncelikle kişilerin ruhsal durumunu taramadan geçirmek, kişiliklerini analiz etmek, stres düzeyini belirlemek, kişilere danışmanlık sağlamak için uygulanmaktadır. Nöropsikolojik check up fiyatları sanılanın aksine oldukça uygundur. İkinci olarak ise kişilerin zihinsel faaliyetlerini taramadan geçirmek, kavrama, algılama, öğrenme, karar verme, zihinsel süreçleri incelemek, çocukların ve ergenlerin öğrenme, algılama, karar verme gibi zihin faaliyetlerini incelemek gerekmektedir.

Nöropsikolojik check up fiyatları

Erken Tanılama Sürecinde Beyin Check-Up Önemi

 Erken Tanılama Sürecinde Beyin Check-Up Önemi

Alzheimer hastalığının erken tanılaması aşamasında unutkanlık yakınması yaşayan, kavrama ve anlama güçlüğü sorunları çeken kişilerde ilaç gerekip gerekmediği konusunda karar vermede kullanılmaktadır. Beyin check up İstanbul ilinde de yapılmaktadır. Beynin zihinsel faaliyetleri, performans değerlendirilmesi yapılmalıdır. Bilgisayarlı EEG cihazları ile beynin sağlıklı şekilde çalışıp çalışmadığı kontrol edilmektedir. Dikkat ölçmeye yarayan testler sayesinde fonksiyon bozuklukları ortaya çıkmaktadır.

 

Beyin Check-Up Uygulaması Sonucunda Düzenlenen Rapor

Beyin check up İstanbul

Bilgisayar yardımı ile dikkat ölçme ve hafıza ölçmeye yönelik olarak kognitif testler uygulanmaktadır. Sorun türüne göre rehabilitasyon ve tedavi programına geçilmektedir. Özellikle Alzheimer hastalığının erken tanılanması ve tedavisi sürecinde beyin check-up’ı çok önemlidir. Gizli başlayan ve sinsi şekilde ilerleyen hafıza kayıplarına yol açmaktadır. Erken dönemlerde tedavi uygulanmaya başlanmaktadır. Nöropsikolojik tarama nedir diyenler için beyin check up olarak tanımlandığını söyleyebiliriz. Hücre yenileyen, beynin stres salgı düzeyini dengeleyen ilaçlar önerilmektedir. Bu yöntemle stres de belirlenebilmektedir. Beynin stres hormonları düzeyine bakılmaktadır.

 

Hastalıkların Saptanmasında Nöropsikolojik Taramanın Önemi

 

İnsanların tüm dengesini altüst eden stresin saptanması halinde de hastaların zihinsel faaliyetler ile zihin ve vücut gevşetici egzersizlerle baş etmesi öğretilmektedir. Beyin check up fiyatları ise sağlığınız için üzerinde durmayacağınız bir miktarda karşınıza çıkmaktadır. Beyin taraması yapıldığında hastaların stres düzeyleri ve çeşitli hastalıkları anında belirlenebilmektedir. Beyin check-up sonucunda yapılan muayeneler ve tetkik sonuçları hakkında sonuç raporları düzenlenmektedir. Bu rapor tetkik sonuçlarının yorumlarını, önerileri de içermektedir. Hastalara bu doğrultuda tedavi uygulanmaktadır.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Çocukların Davranışlarının Nedenini Anlamak başlıklı makalemizde çocuğun davranış nedeni ve çocuğun yalan söylememesini sağlamak için hakkında bilgiler verilmektedir.


Beyin İncelemesinde Check-up (Nöropsikolojik Tarama) Dönemi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ