Kadına Dair Herşey

Bir Ay Önceden Kalp Krizi Nasıl Fark Edilir Bu Belirtiler Hayat Kurtarabilir

Bir Ay Önceden Kalp Krizi Nasıl Fark Edilir Bu Belirtiler Hayat Kurtarabilir

Kalp krizinin ülkemizdeki erken ölümlerin ana sebeplerinden biri olduğunu biliyor muydunuz? Stresli bir hayat ve sürekli olarak yediğimiz genetiği oynanmış gıdalar, giderek daha yaygın ve daha ölümcül olan bu rahatsızlığın en büyük sebeplerindendir.Sağlıklı bir yaşam benimsemek ve hayatınızdaki stres seviyelerini azaltmak, sizi kalp yetmezliğinden koruyabilir ancak çok yararlı olacak ve hatta hayat kurtarabilecek bir diğer şey ise, gerçekleşmeden bir ay önce kalp yetmezliği belirtilerini fark edebilmektedir.

İşte bu belirtiler bir ay içerisinde kalp krizi geçirme riskinizi ortaya koymaktadır. Bu belirtilere dikkat ettiğinizden emin olun.

Kalp Krizi Belirtileri Nelerdir?

Kalp krizi belirtileri

İlk Belirti Yorgunluk

Damarlar daraldıkça, kalbiniz daha önceden aldığından çok daha az kan almaya başlar. Bu, kalbinizin, normalde çalıştığından çok daha zorlanarak çalışmasına ve sonucunda da sürekli olarak aşırı yorgun ve bitkin hissetmenize neden olur.

 

Nefes Darlığı

Kalbiniz daha az kan aldığında bu, ciğerlerinizin önceki zamanlardaki gibi yeteri kadar oksijen alamadığı anlamına da gelmektedir. Bu iki sistem birbirine bağlıdır, bu yüzden biri olmadan diğeri de çalışmaz. Eğer nefes almakta zorluk yaşamaya başladıysanız, en kısa süre içerisinde doktora görünmeniz çok iyi olacaktır. Bu, kalp krizinin yakın bir süre sonra gerçekleşebileceği anlamına gelir.

 

Zayıflık

Bedeniniz aniden zayıf düştüğünde bunun sebebi damarlarınızın kan akışını doğru bir biçimde gerçekleştiremeyecek kadar daralmış olmasıdır. Kaslarınız gereken şeyleri yeteri kadar alamaz ve bu da sizin sebepsiz yere birden yere yıkılmanıza bile neden olabilir. Bu yüzden özellikle dikkatli olmalısınız.

 

Baş Dönmesi ve Soğuk Ter Dökmek

 

Zayıf dolaşım aynı zamanda beyninize giden kan akışını da engellemektedir. Bu oldukça ciddi bir konudur. Böyle bir durumda bedeninizde ilk olarak baş dönmesi ve soğuk terleme gözlenir. Bunu göz ardı etmemelisiniz.

 

Göğüste Baskı Hissedilmesi

 

Eğer kalp krizi öncesi belirtiler yaşamaya başladıysanız, göğsünüzde de bir rahatsızlık hissetmeye başlarsınız. Bu, hafif bir ağrı veya göğüste bir baskı şeklinde görülebilinir. Kalp krizi gerçekleşene kadar bu durum kademeli olarak artacaktır.

 

Nezle veya Grip Belirtileri

 

Eğer sebepsiz yere grip belirtileri yaşamaya başladıysanız, bu durum yakın zamanda kalp krizi geçirebileceğiniz anlamına gelmektedir. Birçok insan kalp krizi yaşamadan birkaç gün önce nezle olmuş gibi hisseder.

 

Kalp Kriziyle Nasıl Başa Çıkılır?

Eğer siz veya tanıdığınız biri bu belirtileri yaşıyorsa, lütfen en kısa süre içerisinde bir doktora görünün. Kalp krizini önlemenin en iyi yolu, belirtilerini erkenden fark edebilmektir.

Bir önceki yazımız olan Horlamadan Kurtulmak İsteyenler için 10 Harika Çözüm başlıklı makalemizde Horlamaya çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir Ay Önceden Kalp Krizi Nasıl Fark Edilir Bu Belirtiler Hayat Kurtarabilir Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ