Kadına Dair Herşey

Bir Kadının Vakti Nerelere Gidiyor

Bir Kadının Vakti Nerelere Gidiyor

Bir kadın ömrü boyunca en çok nelere zaman harcadığını bir düşünse Aman Allah’ım diye bir tepki verebilir. Çünkü o kadar çok gereksiz zaman harcıyoruz ki bazen, ömrümüzü boş aslında önemsiz olup şimdilik hayatımızı oluşturan şeylerle geçiriyor olabilir. Tabii tüm kadınlar aynı olamaz ama büyük bir çoğunluktaki kadın zamanını bazı temel şeylere adayarak geçiriyor.

Yemek Yaparak Günlük En Az İki Saat Gidiyor.

yemek-pisirme

Tabi bu başlığı okuyunca yapmayıp da napalım diyeceksiniz. Tabii ki de haklısınız. Çünkü bu boş bir uğraş değil, gerekli bir durumdur. Ancak zaman zaman da bütün her şeyden bir günlüğüne bile olsa soyutlanmak gerekir diye düşünüyorum. Özellikle kadınların büyük bir zamanı kahvaltı yemek ve bulaşık gibi etkinliklerle geçmektedir hatta buna iyimser bir şekilde iki saat dedim zaman bir yemeğin hazırlanış süresidir, 2 saat bunun bir de kahvaltısı çayı böreği çöreği var ki hiç saymıyorum.

Alışveriş Yapmak

alisveris

Bu durum her birimiz için aynı olmuyor tabii ki ama bir kadın en kötü ihtimalle markete bile giderek alışveriş isteğini köreltmenin bir yolunu buluyor. Bazen alışveriş yapılmayan ve uzun dönem alışverişten uzak kalan kadınlar bunalıma bile girebiliyor. Alışveriş yaklaşık bir kadının ömrünün çeyreğini götürüyor ki bu en iyimser orandır yine.

Kuaför ve makyaj

makyaj-kuaför

Hemen hemen her gün makyaj yapmayı seven kadınlardansanız eliniz hızlıysa tabi 15 dakika ama bunu ayrıntılı yapanlar için günde bir saat makyaj yapmak ve temizlemeye gidebilir. Ayrıca bir kuaföre gitmek ayda iki kere bile gitseniz tam 2 gününüzü aksatıyor.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yılında Balık Burcunu Neler Bekliyor? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir Kadının Vakti Nerelere Gidiyor Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ