Kadına Dair Herşey

Bir Öğünde Ne Kadar Yemek Yemelisiniz (Önemli Bir Rehber)

Bir Öğünde Ne Kadar Yemek Yemelisiniz (Önemli Bir Rehber)

Amerika’daki önemli bilim dergilerinden biri olan Guard Your Health (Sağlığınızı Koruyun), aşırı yeme sorununun son zamanlarda hız kazanmaya başladığı ile ilgili bir dizi araştırma yayınladı. Eğer siz de kilo vermek istiyorsanız, altı ay boyunca sadece brokoli yemek zorunda kalacağınız saçma diyetler yapmak zorunda değilsiniz. Sadece her öğününüzde yediğimiz yemek miktarını sınırlandırmanız yeterlidir.

İşte aşırı büyük porsiyonlarla yemek tüketme alışkanlığınızı bırakmaya ve sonucunda da kendinizi çok daha iyi hissetmenize yardımcı olacak basit bir yöntem.

Bir öğünde ne kadar yemek yemeliyiz

Bir Öğünde Ne Kadar Yemek Yiyerek İyi Besleniriz

Her gün bir avuç dolusu (iki elinizi birleştirerek) sebze yemeniz gerekmektedir

 

Elinizi yumruk yaptığınızda, yumruğunuzun ön kısmı kadar günlük olarak karbonhidrat tüketmeniz gerekiyor (pilav, tahıl, makarna, ekmek).

 

Her gün, avucunuzun boyutu kadar et tüketmeniz önerilmektedir.

 

Sağlıklı kalabilmek için günlük olarak tüketmeniz gereken meyve miktarı elinizi yumruk yaptığınızda, yumruğunuzun ön kısmı kadardır.

 

Bedeninize zarar vermeden günlük olarak tüketebileceğiniz tereyağı ve hayvansal yağ miktarı işaret parmağınızın uç kısmı kadar olmalıdır.

 

Artık bildiğinize göre bu rehberi günlük hayatınızda uygulamaya başlamanız o kadar da zor olmayacaktır. Farklı yiyecekler için günlük porsiyonlarınızı ayarlamayı unutmamanız ve bunları kahvaltı, öğle ve akşam yemeği olarak üç eşit parçaya bölmeniz gerekmektedir.

Bunlara uyduğunuz sürece istediğinizi yiyebilir ve hala da kilo verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken tek oturuşta tüketmeye alıştığınız porsiyonları azaltmanızdır.

 

Bir önceki yazımız olan Bir Ay Önceden Kalp Krizi Nasıl Fark Edilir Bu Belirtiler Hayat Kurtarabilir başlıklı makalemizde Kalp krizi belirtileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir Öğünde Ne Kadar Yemek Yemelisiniz (Önemli Bir Rehber) Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ