Kadına Dair Herşey

Birbirinden Şık Örgü Çanta Modelleri

Birbirinden Şık Örgü Çanta Modelleri

Özellikle 70’li yıllarda moda olan örgü çantalar günümüzde de varlıklarını sürdürüyorlar.

Örgü Çanta Modelleri

Çanta bayanların vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Hem görsel açıdan kıyafeti tamamlar hem de işlevsel olarak hanımların yardımcısıdır. Çeşitli renk ve modellerde olabilen çantalar, farklı süsleme ve detaylarla da karşımıza çıkabilmektedir. Kumaş, deri, hasır, örgü ya da plastik malzemelerden yapılan çantalar, her daim kullanılan ürünler arasındadır.

Evinizde Kolayca Yapabilirsiniz
Özellikle 70’li yıllarda moda olan örgü çantalar günümüzde de varlıklarını sürdürüyorlar. Biraz daha modernize edilmiş, model ve süsleme eklenmiş olsa da yine de nostaljik havalarını korumaya devam ediyorlar. Tığ işi, makrome ya da şişle yapılan modellerle farklı renklerde çantalar her zevke hitap ediyor.
Hazır olarak alabileceğiniz gibi evinizde kendiniz de uygun malzemelerle kolayca yapabilirsiniz. Öreceğiniz çantaları son dönemin çok tutulan aksesuarı püskül, boncuk hatta aplike desenlerle süsleyebilirsiniz. Renkli şeritleri, payetleri, tülleri de çantalarınızı süslemede kullanabilirsiniz. Özellikle çocukların seveceği tarzda çantalara çiçek ve hayvan motiflerinin yanı sıra sevdiği kahramanları da işleyebilirsiniz.,

orgu-cantalar
Örgü çantalarda astar kullanımı çok önemlidir. Seçtiğiniz ipliğin rengine uygun bir astar hem motiflerinizin hem de çanta formunun daha belirgin olmasını sağlar. Tabanına yerleştireceğiniz bir destek ve örgü arasına alacağınız bir kordon vasıtasıyla bu formu daha da kalıcı hale getirebilirsiniz. Motiflerinizin içinde kullanabileceğiniz plastik halkalar da çantalarda ajurlu ve şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır. Çantanızın suya ya da diğer dış etkenlere karşı daha dayanıklı olmasını istiyorsanız, özellikle plaj çantalarında kullanılan şeffaf vernikle amacınıza ulaşabilirsiniz. Örgünüzü tamamladığınız ve çantanıza istediğiniz formu verdikten sonra uygulayacağınız vernik onları tüm dış etkenlerden koruyacaktır. Ayrıca dik ve düzgün bir görüntü de elde etmiş olursunuz.
Örgü çantaların kulplarını da hazır olarak alabileceğiniz gibi kendiniz de örebilirsiniz. Ahşap, plastik ya da zincir, örgü çanta için kullanılan kulp çeşitleridir. Sizi klasik tarzın dışına çıkıp tamamen yaratıcılığınız konuşturarak farklı kulp ve süsleme uygulayabilirsiniz. Son zamanlarda bu konuda özellikle mısır koçanlarının iplik haline getirilmesiyle örülen çantalar ilgi çekmekte.

Bir önceki yazımız olan Vazgeçemeyeceğiniz Özel Sırt Çantaları başlıklı makalemizde klasik sırt çantası, modern sırt cantaları ve sırt çantası modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Birbirinden Şık Örgü Çanta Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ