Kadına Dair Herşey

Bisiklet Sürmek Zayıflatır Mı?

Bisiklet Sürmek Zayıflatır Mı?

Her kadın zayıflamak için fazlasıyla bir enerji harcar. Kendilerine zayıflamayı dert haline getirdiğinden kısa sürede vazgeçerler. Genellikle spor kısmında herkes takılı kalıyor. Günün yorgunluğundan spor yapmaya vakit ayıramadıkları için diyet programını sporsuz devam ettirirler. Sporsuz diyet elektriksiz ev gibidir. Dışarıdaki işlerinizi otobüse binmeden eğlenceli bir hale getirip kilo vermeye ne dersiniz? Bisiklet sürmek zayıflatır mı sorusuna da yanıt vermiş olursunuz.

Bisiklet Sürerek Kilo Nasıl Verilir?

bisiklet-surmeZayıflamak için yöntem aradığınız da hiçbir zaman bisikletin kilo vereceği aklımıza gelmez. Genellikle bize başka egzersiz programları verilir. Yürüyüş yapmak, koşmak, mekik çekmek elbette zayıflatacak egzersizlerdir. Fakat bizi belli bir süre sonra sıkar ya da günün telaşından aklımıza gelmez. Bisiklet sürmek basen yapar mı korkusu ile bisikletten uzak duruyoruz. Oysa en kolay ve en eğlenceli spor yöntemidir. Bisiklet sürmek yoğun enerji ve kalori yakmanıza sebep olan bir kardiyo egzersizidir. Bisiklet sürenler yürüyüş yapanlara göre daha kondisyon sahibidirler. Bisiklet sürmek yoğun bir egzersiz olduğu için vücut istemese de belli bir süre sonra bölgesel incelmeye başlıyor.

Bisiklet Sürmenin Vücudumuza Sayladığı Faydalar

bisiklet-2Bisiklet sürmenin zayıflama konusunda yardımı olduğu kadar sağlığınıza da faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Bisiklet süren kişilerin kalp damarlarının ve dolaşım sistemleri oldukça sağlıklı durumdadır. Her hafta ortalama 3 saatlik bir bisiklet sürmeniz sizden toplamda bir günlük kaloriyi alıyor. Bisiklet sürmek kaç kalori yakar sorusu herkesin aklına geliyordur. Bisikletin getirdiği yararların içinde en güzeli ise hiçbir zayıflama ilacına veya yoğun bir diyet programına ihtiyaç duymadan haftada 3 saat ile 6 ay içerisinde 5 kilo verebilirsiniz. Bunun nedeni ise bisiklet süren bir kişinin orta şiddetteki tempoda ortalama 550 kalori harcıyor olması… Eğer günde bir saatinizi ayırarak bisiklet sürerseniz başka bir şey yapmadan ayda ortalama 3 kilo verebiliyorsunuz. Hem sıkılmıyorsunuz hem de korkunç diyet programlarına gerek duymuyorsunuz. Kendinize kilo vermeyi dert etmeyin. Kısa sürede kilo verip fit bir görünüme sahip olmanın en zevkli yolu bisiklettir.

Bisiklet Sürmek Bacak Kası Yapar mı?

Bisiklet sürmek pedalları çevirmekte yoğun enerji harcadığınız için bel dışında kalan tüm vücudu aynı oranda çalıştırır. Özellikle kalça, iç ve dış bacak, basen, baldır gibi bölgelerin incelmemesi imkânsız… Pedalları çevirdiğiniz sürece beliniz dışında kalan bölgeleriniz harekete geçtiği için bacak ve karın bölgelerinde ki kaslarda hareketlenme başlar. Bisiklet sürmeyi düzenli bir spor haline getiren kişiler sürekli zayıf kalır. Vücutta verilecek yağ kalmadığı zaman bacak bölgelerinizde kas meydana geliyor. Bu sayede vücudunuzun yağlanma olasılığı daha da düşmektedir. Bisiklet sürmenin faydaları bunlarla bitmiyor. Bacak bölgelerinizdeki selüloitlerden kurtulmanın en kolay yoludur. Kaslarınızı yormadan metabolizmanızı hızlandırır.

Bir önceki yazımız olan Evlerinizde Retro Popart Havası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bisiklet Sürmek Zayıflatır Mı? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ