Kadına Dair Herşey

Bitkilerin Desteği İle Baş Ağrısından Kurtulabilirsiniz

Bitkilerin Desteği İle Baş Ağrısından Kurtulabilirsiniz

 

Günümüzdeki stres ve baskı altındaki iş yaşamı pek çok kişide baş ağrısı olarak kendini göstermektedir. İlaçlar ile de baş ağrısına çözüm bulmak mümkün olsa da bitkisel kürler ile çözüm oluşturmak bedenimiz için de sağlıklı olan bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Öncelikli olarak sakin olarak baş ağrısını kontrol altına almanız önerilmektedir. Ancak bazı durumlarda bu pek de mümkün olamamaktadır. Herhangi bir sebeple baş ağrısının önüne geçilemediği durumlarda önerilen çok fazla yöntemden biri de bitki çayları ile çözüm bulmaktır.

Baş Ağrısı Neden Olur?

Baş ağrısının belli bir nedeni olmamakla birlikte sinirsel ya da fiziksel herhangi bir rahatsızlığın sonucu baş ağrısı olarak ortaya çıkabilmektedir. Aşırı stres ve baskı altındaki iş koşulları, trafik, çocuklar derken farkında olmadan bedeni ve ruhu yoran günlük yaşam koşulları insanlara baş ağrısı olarak geri dönmektedir.

Gerek migren gerekse arada bir ortaya çıkan baş ağrısı yaşam kalitesini düşürmekte ve hem ruhu hem de bedeni yormaktadır. İlaçlarla yapılan tedavi geçici bir süre ağrı hissedilmesini engellemekte olup, bitkisel çözümler daha sağlıklı bir tedavi sağlamaktadır.

Baş Ağrısına İyi Gelen Bitkisel Çözümler

Ihlamur çiçeğinden elde edilen ıhlamur çayı baş ağrısına iyi gelmektedir. Anason tohumlarının yakılması sonucu ortaya çıkan dumanı solumak da baş ağrısının bitkisel çözümü olarak bilinmektedir.

Üzerlik otu veya nane çayı da baş ağrısına iyi gelmektedir. Baş ağrısı ve vücuttaki kramp kasılmalarına muz çok iyi gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bağırsak Enfeksiyonlarına İyi Gelen Bitkiler başlıklı makalemizde bağırsak enfeksiyonu ve bitkisel tedavi hakkında bilgiler verilmektedir.


Bitkilerin Desteği İle Baş Ağrısından Kurtulabilirsiniz Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ