Kadına Dair Herşey

Bitkisel Tüy Dökücü Tarifler

Bitkisel Tüy Dökücü Tarifler

 

Kadınların ve erkeklerin  ortak problemleri olan istenmeyen tüyler, hem kötü bir görünüme neden olur hem de kötü kokuların oluşmasına zemin hazırlar. İstenmeyen tüyler için geçici çözümler çok sık kullanılır. Ama hayat koşturmasının içinde bu kadar zaman ayırmaktan sıkılan insanlar daha kalıcı çözümler aramaktadır.

En etkili istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi, lazer epilasyondur. Ancak bazen lazer epilasyonun tercih edilmediği durumlar olabilir. Bitkisel yöntemlerle güzelleşmek isteyenler, sıkça bitkisel tüy dökücü tarifleri hakkında bilgi arayışına girer ve bir çok farklı yöntem dener.

Bu yöntemler arasında en başarılı olanları sizinle paylaşacağımız bu yazımızda, tercih ettiğiniz epilasyon yöntemi sonrası uygulayacağınız bitkisel kürler yapabileceksiniz.

Bitkisel Tüy Dökücü Tarifler

  1. Soğan ve sarımsak ile tüyleri azaltma : Bu yöntemde öncelikle rendelediğiniz sarımsak ile eczanelerden temin edebileceğiniz kara merhemi iyice karıştırdıktan sonra, tüylerin azalmasını istediğiniz bölgeye kremi ince bir tabaka halinde uyguluyorsunuz. Ayrıca ocakta közlediğiniz soğanı bu merhemin üzerinde tutarak birkaç dakika bekletiyorsunuz. Bu işlemi düzenli olarak bir hafta yaptığınızda tüylerin azalmaya başladığını göreceksiniz.
  2. Limon ve tuzlu bitkisel tüy dökücü tarifi : 1 adet limon suyunu sıkarak içine iki tatlı kaşığı tuz katıp, ağda uygulamasından sonra tüm bölgeye sürmeniz gerekmektedir. Biraz cildinizde yanma hissetmeniz normaldir, kıl köklerine etki etmesi beklenen bu karışım ile zamanla tüylerin azaldığını göreceksiniz. Limon yerine portakal da kullanabilirsiniz.
  3. Yumurta akıyla tüy dökücü tarifi : Yumurta akı da etkili bir tüy dökücü yöntemdir. Yumurta akının içine az miktarda mısır unu ve şeker karıştırarak özellikle yüz bölgenize sürerseniz iyi bir sonuç alabilirsiniz.

İstenmeyen tüyler herkeste vardır. Ancak herkeste değişik boyutlarda varlık gösterir. Sarışın insanlarda daha az belirgin olan tüyler, çok büyük sorunlara yol açmaz. Ama esmer insanlarda bu sorun ciddi derecede kötü olabilir. Özellikle hormonel bozukluğu olan kişilerde tüylenme daha fazladır.

Kadınlarda erkek tipi tüylenme adı verilen durum oldukça rahatsız edici bir görünüm yaratır. Özellikle yüz, göbek, göğüs ve kol bölgesinde dikkat çekecek kadar fazla ve belirgindir. Böyle durumlarda lazer epilasyon kalıcı bir çözüm olabilir.

Bir önceki yazımız olan Olgun Kadınlar için Cilt Bakım Tüyoları başlıklı makalemizde cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Bitkisel Tüy Dökücü Tarifler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ