Kadına Dair Herşey

Biz Kadınları Etkilemek

Zeynep Soylu

Yazarın şu ana kadar yazılmış 9 makalesi bulunuyor.

Kadın ve erkek birbirini tamamlayan iki puzzle parçası gibidir. İkisi bir araya gelerek toplumun en küçük yapıtaşı olan aileyi oluştururlar. Tabii aileyi oluşturmak amacıyla bir araya gelmeleri de kolay bir durum değildir. Erkekler bir kadından hoşlandıklarında kadınla konuşmaya ve üzerinde etkileyici bir görüntü bırakmaya çalışırlar. Bu olay acemilik ve çekinme duygusuyla birleşirse, erkek bu işin altından kalkamaz. ‘Madara Olmak’ diye tabir ettiğimiz duruma düşer. Bu noktada madara olma konumuna düşmemek için kendisi ve kadınlar hakkında bilmesi gereken çok şey vardır. Kadınları etkileme noktasında denenmiş tecrübe edilerek başarıya ulaşılmış yöntemler kullanılmalıdır genel anlamda. Bunun yanı sıra çok sıra dışı yöntemlerle de başarıya ulaşabilirsiniz. Dikkat etmek gerekir ki sıra dışı yöntemler deneyeceğim derken komik duruma düşmemek gerekir.

Kadınları Etkilemenin Sırlı Yolları

En başta bilinmesi gereken nokta kadınların erkeklerden daha farklı düşündüğünü ve daha hassa olabileceklerini unutmamak gerekir. Erkeklerin pek umursamadığı çok ufak detaylar kadınlar için çok büyük sebepler olabilir. Bu kapsamda kadınlar erkeklerden farklıdır diyebiliriz. İlk karşılaşmada dış görünüş çok önemlidir. Dış görünüş tam olarak karizma ve yakışıklılık değildir. Kıyafet seçimi, kıyafetlerde temizlik, titizlik gibi unsurlar önemlidir. Tabii yakışıklı olmak da önemlidir fakat girişimcilik, aceleci olmamak, nerede ne yapacağını bilmek biraz daha ağır basıyor. Kadınları etkilemek çoğu kişinin sandığı gibi bir mucize değildir. Nazik olmak bu işin püf noktalarından birisidir. Nasıl göründüğün, neyi nasıl söylediğin veya söylemediğin de en önemli kurallarımızdandır. Karizmanın da çok önemli olduğunu söylemiştik. Birçok insan karizmanın doğuştan geldiğini düşünür. Karizma doğuştan gelen bir özellik değildir. Ağır başlı davranmak karizmayı oluşturan en önemli unsurdur. Mimiklerin, jestlerin, ses tonun ve vücut dilin de çok önemlidir. Tam olarak ne yapmamız gerektiğini maddeler halinde sıralayalım sizin için de tekrar olmuş olsun.

Kadınları Etkilemenin Püf Noktaları

-Kadına onun hakkında sorular sor.

-Kendinden bahset.

-Hoşlandığı konulardan muhabbet aç.

-Konuşurken vücudun ona dönük olsun.

-Konuşurken telaş yapma, aceleci davranma.

-Bol bol iltifat et.

-Tedirgin olma.

Son olarak söylemek istediğim kadınları etkileme yöntemlerinden belki de en etkililerinden biri. Özgüvenli olmak. Bunu asla aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Özgüvenli olup başaracağınıza inanırsanız, gerçekleştiremeyeceğiniz hayaliniz yoktur.

                                                                                             

Bir önceki yazımız olan Sevgilinizi Değiştirmeye Çalışmayın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Biz Kadınları Etkilemek Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ