Kadına Dair Herşey

Boş Vakitlerini Değerlendiremeyenlere Tavsiyeler

Boş Vakitlerini Değerlendiremeyenlere Tavsiyeler

Bazen sıkıcı olmakla suçladığımız zamanı nasıl geçirmemiz gerektiğini bilmiyor olabiliriz. Elinizdeki imkânlar doğrultusunda eğlenebilir ve istediğiniz keyifli ve dolu dolu vakitleri kendiniz için oluşturabilirsiniz. Böylece boş vakitleri değerlendirmek kolaylaşır.

Kendinize farklı uğraşlar bulun.

Mesela hayatınızda bir hobi ve eğlenceli şeyler yoksa mutlaka kendinize uğraşacak vakit geçirmenizi sağlayacak uğraşlar bulmalısınız. Çünkü boş kalan insan belli bir süre sonra hayatından sıkılır, kuruntular biriktirir ve bunalıma sürüklenir. Bu nedenle de hayatınızı keyifli hale getirin. Boş vakitlerinizi değerlendirmek için uğraşlar bulun

 

Evdeki Boş Kavanozları Eğlencenizin Bir Parçası Yapabilirsiniz.

Her zaman oyuna ve eğlenceli vakit geçirmeye ihtiyacı olan sadece çocuklar değildir. Bu nedenle sizin de bir şekilde ruhunuzu beslemeniz gerekir.

  • Evdeki irili ufaklı kavanozları yapıştırıcı kurdele sim cam boyamalar ve çiçekleri peçeteler ve tutkal edinerek zevkinize göre boyayıp ya da farklı yaratıcılıklar sergileyip vazo süs eşyası gibi değerlendirebilirsiniz.

Çiçek Yetiştirip Ruhunuzu Besleyebilirsiniz.

Çiçek bakmak ve yetiştirmek oldukça keyifli bir iştir. En azından minik bir saksıda filizlendirdiğiniz limon ya da herhangi bir meyve çekirdeğinizin büyüyüp gelişimine şahit olduğunuzu görmek paha biçilemez bir uğraştır.

Çeşitli keçe ve kumaşlardan istediğiniz herhangi bir şey yapabilirsiniz. Makaslar kumaşlar silikon tabancası edinip iğne ipliği de aldıktan sonra birçok şey yapabilirsiniz

  • Keçe İle Yapılabilecekler: keçe ile bebek veya ev süsleri, çantalar, cüzdanlar, Amerikan servisleri, runnerler yapabilirsiniz.
  • Kumaşlarla yapılabilecekler: artık kumaşlarınızla kırkyama, elbiseler çeşitli kıyafetler ya da işlemeler falan yapabilirsiniz.

Bütün bu yapılabilecek şeylerin yapılış şekilleri ve örneklerini biraz araştırınca geniş bir bilgi hazinesi olan internet ortamından edinebilir. Kendinize mükemmel bir uğraş edinebilirsiniz. Böylece boş vakitlerinizi değerlendirmek için çıktığınız yolda kıymetli el emekleri edinmiş olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Bir Kadının Vakti Nerelere Gidiyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Boş Vakitlerini Değerlendiremeyenlere Tavsiyeler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ