Kadına Dair Herşey

Botoks Kırışıklara Ne Zaman Etki Eder?

Botoks Kırışıklara Ne Zaman Etki Eder?

Yaşın ilerlemesiyle birlikte yavaş yavaş mimik çizgileri ortaya çıkmaktadır. En çok kullandığımız mimik çizgilerinde bir derinleşme oluşmaktadır. Bu derinleşmeler zamanla kırışıklığı meydana getirmekte ve kalıcı olmaktadır. Kırışıklıklara karşı ise botoks yapılmaktadır. Ancak botoks uygulaması kırışıklıklara hemen etkili olmamaktadır.

Botoks Kırışıklıklara Etkisi

Botoksun Kırışıklıklara Etkisi

Bir ilaç olan botoks tedavisi kas hücrelerinin arasına ilacın küçük iğneler ile enjekte edilmesiyle yapılmaktadır. İlacın kırışıklık olan bölgelerdeki kas aralarına verilmesiyle birlikte bölgede iyileşme süreci başlayacaktır. Ancak botoks uygulandıktan hemen sonra botoks etkilerini görmek mümkün değildir. Botoks etkilerini ortalama olarak 48 saat içinde göstermektedir. Yani kaslardaki ilk kasılmalar botoks tedavisinden 2 gün ile 3 gün sonra çıkmaya başlamaktadır.  Kendini yavaş yavaş göstermeye başlayan botoks 15 gün içinde maksimum etkiyi gösterir. 15 gün sonrasında botoks etkilerinin maksimize olmasıyla artık botoks etkileri kendine bir plato çizer ve sabitlenir. Botoks etkilerinin sabitlenmesiyle birlikte bu etki kendini 4 ay stabil olarak gösterecektir. 4. Ayıdan sonra ise görülen bu etki yavaşça yitirilmeye başlanacak ve 6. Ayda bu etkiler tam anlamıyla kaybedilecektir.

Botoks Mimikleri Kaybettirir Mi?

Botoks Kırışıklara Ne Zaman Etki Eder

Botoks etkileri, botoks yapıldıktan 48 saat sonra ortaya çıkmaktadır. Botoks etkilerinin ortaya çıkmasıyla birlikte kaslarda da gerilme ve kasılma durumu oluşacaktır. Ancak botoks etkilerinin yüze oturmasıyla birlikte botoks 6 ay süreyle ciltte kalacaktır. Ancak botoks etkilerinin kendini göstermesi ve botoksun yüze oturması demek, mimiklerin tam anlamıyla kaybolacağı anlamına gelmemektedir.

Botoks yüzde restorasyon işlemidir. Yüzü dondurma, şaşkın hale çevirme işlemi değildir. Doğru yapılan bir botoks işleminde kas kasılmaları yalnızca bir miktar azaltılmaktadır. Kas kasılmalarının tamamen yok edilmesi yanlış bir botoks işlemidir. Bunun için doğru uygulanmış bir botoks sizin mimik hareketlerinizi yok etmeyecektir. Yalnızca mimik hareketlerinizde ufak kasılmalar söz konusu olacaktır. Botoks sonrasında donmuş bir yüz, şaşkın bir yüz gibi ifadeler doğru bir botoksun sonucu değildir.

Kaş kaldırma, göz kısma gibi yüz mimiklerinde her hangi bir değişme söz konusu olmayacaktır. Yalnızca kaş eskisi kadar kalkmayacak ya da çatılmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Botoks Kırışıklara Ne Zaman Etki Eder? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ