Kadına Dair Herşey

Botoks Uygulamaları Öncesi Sonrası Ve Etkisi

Botoks Uygulamaları Öncesi Sonrası Ve Etkisi

Yaşlanmak bütün kadınların ortak problemidir. Hiç kimse yaşlanmak ve yaşlılığın izlerini taşımak istemez, daima genç ve diri bir vücuda sahip olmak ister. Yaşlanmanın önüne geçmek mümkün değildir fakat yaşlılık göstergelerinin önüne geçmek mümkündür ve günümüzde sanıldığından da kolaydır.

Botoks nedir

Botoks Cerrahi Bir Uygulama Değildir

Yaşı ele veren en önemli belirtiler yüzdeki kırışıklıklardır. Bu kırışıklıklar ortadan kaldırılırsa kişiler olduklarından daha genç görüneceklerdir. Bu kırışıklıkları ortadan kaldırmak için kullanılan yönteme verilen isim botokstur. Botoks ile yüzde, alında, göz çevresinde, dudak üstünde bulunan çizgilerin yok edilmesi amaçlanmaktadır. Botoks cerrahi olmayan bir estetik müdahaledir. Yalnızca dakikalar içerisinde botoks uygulaması yaptırmak mümkündür.

Botoks oncesi ve sonrasi

Botoks Ağrı Yapar Mı?

İnsanlar arasında yaygın bir yanlış inanış vardır. Bu da botoks yapılırken çok acı çekildiğidir. Botoks yapılmadan önce ilk olarak iğnenin kullanılacağı bölgeler belirlenir. Daha sonra da bu bölgeler özel bir krem sürülür. Krem sayesinde iğnenin gireceği bölgeler uyuşturulur ve acı çekmenin önüne geçilir. Son zamanlarda tıbbın ve bilimin gelişmesiyle çok kuvvetli uyuşturucu kremler piyasada yer almaktadır. Bu kremler sayesinde hastanın botoks uygulaması esnasında minimum seviyede acı çekmesi amaçlanır. Genellikle uygulama yaptıran kişiler iğneyi duymadıklarını, sinek ısırığı gibi bir şey hissettiklerini söylemektedirler. Botoksun çok acılı bir işlem olduğu bilgisi oldukça yanlıştır ve kırışıklıklarından kurtulmak için botoks yaptırmak isteyen kişileri de korkutarak vazgeçirmektedir.

Botoks uygulaması

Botoks Ne Zaman Etki Eder?

Botoks yapıldıktan hemen sonra etki etmez ve etkisi birkaç günü bulur. Yapıldıktan sonra çizgiler hemen ortadan kalkmamaktadır. Ancak bir hafta içinde etkileri tamamen görülmektedir. Botoksun yapıldığı gün spora, saunaya gidilmemelidir. Botoks on sekiz yaş üstü herkese yapılabilir ancak on sekiz yaşına gelen bir bireyin botoksa ihtiyacı yoktur. En az yirmi beş yaşına gelen bireylere botoks önerilir.

Botoks oncesi ve botoks sonrası

Botoksun ömrü herkeste farklılık gösterse de genellikle altı aya kadar etkisi devam etmektedir. İnsanlar botokstan sonra kırışıklıklarının yerine geldiğini düşünmektedir. Ancak bu yanlıştır. Botoks ile yok edilen bir kırışık tekrar yerine gelmez ancak zaman içerisinde botoksun etkisi de kalkınca yaşa bağlı olarak yeni kırışıklıkların meydana gelmesi kaçınılmazdır. Yani botoksun yok ettiği kırışıklık değil, yeni bir kırışıklık gelmiştir.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Botoks Uygulamaları Öncesi Sonrası Ve Etkisi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ