Kadına Dair Herşey

Boyalı Saç Nasıl Açılır?

Boyalı Saç Nasıl Açılır?

 

Sıkıldığınız koyu renk saçlarınızdan, doğal bir tona dönmek istiyorsunuz. Ve boyalı saç nasıl açılır gibi tereddütleriniz var. İlk olarak saç rengini papatya suyu gibi doğal bir yöntemle açabilirim düşüncesini bir kenara bırakmanız gerekecek. Çünkü bu yöntemle boyalı bir saçı açmak imkansız. Ne olursa olsun mutlaka kimyasal bir işlem görmesi gerekiyor. Peki bu yöntemler nelerdir? Hangi yöntemle kimyasal işlemden bir nebzede olsa kurtulabilirsiniz? Bu yazımızda sorduğunuz soruların cevabını bulabileceksiniz.

C Vitamini Yöntemi

C vitamini yönteminin adı dekapajdır. Bunun haricinde boyalı saç rengini açabilmek için uygulayabileceğiniz diğer yöntemler ise; Peroksik ile saç açma, oryalle saç açma, oksidan kremi ile saç açma ve C vitamini ile saç açmadır. Peki bu yöntemler arasında en zararlısı hangisidir? diye soracak olursanız, oreyalle saç açmak başında gelir. Nedeni ise; oreyalle saç açmada hem oksidan kremi kullanılır hem de oreyalin kendisi kullanılır. Oreyal ise bilindiği gibi oldukça kuvvetli bir toz kimyasaldır.

Kullanılan Yöntemlerin Zararları Var mıdır?

Elbette ki kullanılan bu yöntemlerin zararları vardır. Örneğin peroksit ve oksidan krem aynı gibi görünür. Fakat aralarında ciddi bir fark vardır. Oksidan krem, peroksit kreme göre saça daha az zarar verir. Saç derisine de diğerine göre daha az zararı dokunur. Eğer ki peroksit ile saçlarınızı açmayı düşünüyorsanız bu yöntemi uygularken saç kurutma makinesinden yardım almanız gerekir. Çünkü bu yöntem koyu renk saçlar için uygulanmaması gereken bir yöntemdir. Kimyasal yöntem uygulamak istemiyorum, C vitamini ile saç açma yöntemini istiyorum derseniz, aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

C Vitamini İle Saç Açma da Kullanılan Malzemeler

Malzemeler; C vitamini tableti, ingiliz karbonatı, (boyalı saçlar için olmayan bir şampuan) şampuan, (Badem yağı, hindistan cevizi yağı, argan yağı veya fındık yağı), C vitamini ampulü

C Vitamini ile Saç Açma Nasıl Uygulanır?

sac-acmaC vitamini tabletlerinden 10 tanesini ezin, yarım paket İngiliz karbonatı ile karıştırın. Karışımın üzerine C vitamini ampulünü kırdıktan sonra üzerine boyalı saçlar için olmayan şampuanınızı ekleyin ve ardından saç bakım yağını ilave ederek karıştırmayı sürdürün. Yapmış olduğunuz bu karışımı derin bir kapta yapmalısınız. Nedeni ise bu karışım köpüklü bir hal alacağından sorun yaratabilir. Sonrasında saçınızı boyar gibi fırça yardımıyla sürün, masaj yaparak yedirin. Ardından 1 saat bekleyin. Daha sonra saçlarınızı yıkayın. Bu yöntemden sonra 3-4 gün arayla birkaç defa uygulamayı sürdürün. Çünkü saçınız bu yöntemden hemen sonra siyah saçtan sarıya dönemez. Bu işlemi belli aralıklarda uygulayıp, istediğiniz tona getirdikten sonra boya işlemini yaptırabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Evde Ayak Peelingi Yapmak başlıklı makalemizde ayak peelingi hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyalı Saç Nasıl Açılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ