Kadına Dair Herşey

Boyun Kırışıklığı İçin Doğal Krem

Boyun Kırışıklığı İçin Doğal Krem

 

Boyun Kırışıklığına Çözüm

Boyun bölgesi en hızlı şekilde kırışıklıkların oluştuğu bölgedir. Boyun kırışıkları yaşlılığın ilk belirtileridir. Günümüzde artık kırışıklık büyük bir sorun olmaktan çıkıyor. Bu yönde geliştirilen kremler şaşırtıcı etkiler sağlıyor. Ancak geliştirilen kremler kimyasal maddeleri de içeriyor.

Boyun kırışıklıklarınızdan kurtulmak ve kırışıkları önlemek istiyorsanız doğal kremleri tercih etmelisiniz. Doğal kremler sağlık açısından önemli bir yer tutar. Diğer ürünlerin aksine zararlı maddeler içermezler.

Bazen memnun olmadığımız görüntümüzden kurtulmak için çeşitli yollara başvururuz. Doğadan gelen yardıma kulak vermeliyiz. Özellikle boyun kırışıklı için doğal krem kullanarak kısa sürede daha farklı bir görünüme sahip olursunuz.

Boyun Kırışıklığı Nedenleri Ve Çözüm

Yaşlanan cildinize iyi bakmanın yolu doğal kırışıklık giderici krem kullanmaktan geçer. Kırışıklık ciltdeki buruşuk, çukurlu, çizgili görüntüler olarak bilinir.  Kırışıklıklara güneş ve dumanın verdiği zararlar, nem eksikliği, kullandığımız ürünler ve bunlar gibi bir yığın faktör sebep olabilir.

Yukarıdaki sebeplerin dışında insanın genetik yapısı da cildinin yaşlandıkça ne kadar kırışık olacağını belirler. Çünkü zaten etrafınızda görmüşsünüzdür, aynı yaşta iki insanın cildinde aynı seviyede kırışıklık olmayabilir.

boyun-kirisikligi

Bir başka neden de, sürekli olarak hareket eden bölgelerin, mimiklerin olduğu yerler cildin diğer bölgelerine oranla daha çabuk kırışır

Boyun karışıklığı kişiden kişiye farklılık gösterir. Ancak çözüm herkes için aynıdır. Doğal kremler kullanmak kırışıklığı önlemek için en doğru yoldur.

Boyun kırışıklığı için çeşitli doğal kremler yapılabilir. Doğadan gelen mucizevî destek ile oluşturulan bu kremler, kırışıklıkları yok eder, yeni oluşumları engeller.

Bütün cildiniz kusursuz olsa da boyundaki kırışıklık gerçek yaşı ele verir. Bu yüzden etkili bir doğal kırışıklık kremi kullanmak gerekebilir. Cildin kırışması; hücrelerin eskisi gibi aktif olmaması nedeni ile cilt esnekliğini kaybeder ve kırışıklıklar başlar.

Boyun Kırışıklığı Nasıl Giderilir

Boyun kırışıklığını gidermek için en etkili yöntem doğal kremlerle bakım yapmaktır. Boyun kırışıklığını gidermek için evde doğal kremler yapabilirsiniz.

 

Boyun Kırışıklığı Doğal Krem-Gliserin Bal Karşımı

boyun-kirisikligi-kremiGliserin ( 1 çay kaşığı )

Bal ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Her iki malzemeyi de tahta kaşıkla alarak cam bir kâseye ekleyin ve boyun ve açık giysi bölgenize yedirerek sürün. Yıkamayacağınız bu maskeyi iyice masaj yaparak yedirirseniz bir yere bulaşma şansını da önlemiş olursunuz. Malzemelerin miktarını arttırarak kapaklı bir krem kutusuna da koyabilir düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Boyun Kırışıklığı İçin Yulaflı Doğal Krem

Evde yapılabilecek boyun kırışıklığı kremi olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir kâse yulafı, iki çorba kaşığı öğütülmüş pirinç, iki çorba kaşığı kil, iki çorba kaşığı zeytinyağı ve alabildiği kadar sütle karıştırın. Bu karışımı boynunuza yayıp beş dakika beklettikten sonra, hafifçe ovarak çıkarın.

Eşit miktarda zeytinyağı ve limon suyu ile bir çorba kaşığı balı karıştırıp benmari usulü kaynatın. Ilınınca bu karışımın içine bir tülbent batırın. Hafifçe sıkıp bu tülbendi boynunuza sarın. En az bir saat bu şekilde kalın. Bu formülü haftada iki kez uygulayın.

Evde uygulanabilecek doğal boyun kırışıklığı formülü ile kısa sürede sonuç alırsınız.

Boyun Kırışıklığı İçin Keten Tohumu Kremi

2 çorba kaşığı keten tohumunu,  2 fincan su ile karıştırıp, tohumlar yumuşayana kadar kaynatın. Eğer kırmızı kılcal damarlarınız yoksa dayanabildiğiniz sıcaklıktaki püre haline gelmiş tohumları boynunuza sürün. Kırmızılık ya da belirgin damarlarınız varsa soğuduktan sonra sürün. 20 dakika bekleyin. Önce ılık ardından soğuk su ile boynunuzu yıkayın. Nemlendiricinizi sürün.

Kolay uygulanabilecek ve size çok iyi gelecek doğal boyun kırışıklığı giderici krem ile kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalar Neden Olur Nasıl Giderilir? başlıklı makalemizde siyah nokta ve siyah nokta maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Boyun Kırışıklığı İçin Doğal Krem Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ