Kadına Dair Herşey

Bu Kurbağa Gibi Sorunları Ertelemeyin

Bu Kurbağa Gibi Sorunları Ertelemeyin

İlişkilerin en büyük problemlerinden biri: Konuşamamak

İlişkiler başı başına karmaşıktır.Bunca kitap,bu kadar özlü söz boşuna yazılmadı bu konuyla alakalı olarak.Bu da onlardan biri aslında.Fazla uzatmadan anlatalım konuyu.
ask
Bir kurbağayı kaynar bir suya attığınızı düşünün.Kurbağa bir an evvel bu durumdan kurtulmak isteyecek ve dışarı kaçmaya çalışacaktır.Ancak bir kurbağayı önce ılık bir suya koyup,ateşi yavaş yavaş yükselttiğinizde,kurbağa ilk önce ılık suda keyif alacak,Su şu an bana zarar vermiyor diyerek en sonunda malum sonla karşılaşacaktır.
İşte ilişkilerde de bu problem yaşanıyor.Karşılaşılan problemlerin o andaki çözümleri yerine,sorunlar biriktirilip biriktirilip en sonunda dayanılmaz bir duruma geldiğinde bir öfke patlamasıyla geri dönülmez bir yola giriliyor.

Aslında mevzu gayet net.Her ne kadar size o anda çok fazla zarar vermiyor gibi görünse de yaşanan her sorun,bir önceki problemin üzerine katlanarak ilerliyor.Belki o anda hiç de tepki vermeyeceğiniz bir problem,bir önceki sorunu net bir şekilde çözemediğinizden dolayı,aşırı bir reaksiyonla su yüzeyine çıkıyor.Tabi bu da,ilişkilerin en büyük sorunu ve sonunu getiren problem olarak karşımıza çıkıyor.

Gerçekten değer verdiğiniz bir ilişkiye sahipseniz sorunlarınızı asla ertelemeyin veya ötelemeyin.Gün gelir de kaynayan kurbağa misali hiç beklemediğiniz bir şekilde,o çok değer verdiğiniz kişi çok uzaklarda olabilir.Sorunun çözümü de gayet basit ve net.

“Dialog”..

Bir önceki yazımız olan Aşkın Ne Olduğunu Anlatan İçinizi Isıtacak Çizimler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bu Kurbağa Gibi Sorunları Ertelemeyin Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ