Kadına Dair Herşey

Bu Yılbaşı Nereye Gitmeli?

Bu Yılbaşı Nereye Gitmeli?

Yeni yılın yaklaştığı ve herkesin birbirine nereye gitsek, ne yapsak diye sorular sorduğu dönem başladı.  Yılbaşında nereye gidileceği sorusu aslında ne kadar bütçe ayıracağınız ve nelerden zevk aldığınızla ilgili.Gerçi büyük çoğunluk evinde TV keyfi yaparak yeni yılı karşılama niyetinde.Biz yine de alternatif olacak yerleri sıralamaya çalıştık.

Yılbaşında Gidilebilecek Yerler

Eğer maddi açıdan biraz açılabilirim ya da daha uygun ücretlerle de eğlenebilirim diyorsanız yeni yılda yapılacaklar içinde öne çıkanlar şunlar:

Avrupa’ya gidebilirsiniz: Avrupa rengârenk süslemeleriyle yılbaşı ruhunu hissetmek isteyenlerin gidilebileceği güzel seçenekler barındırır.  Her zevke ve ihtiyaca göre bir yer bulmanız mümkün. Burada ister sokakta havai fişek eşliğinde, kalabalıkta, ister sıcacık bir şöminenin etrafında yeni yıla girebilirsiniz. Hareketli noktaları seçenler için;  Londra, Paris, Amsterdam, daha büyüleyici ve fantastik bir yılbaşı içinse Norveç, İzlanda ve İsveç’i tercih edilebilir.

Şayet ben yılbaşını Paris’te geçirmek istiyorum diyorsanın en az 699 Euro rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor.Bu da yaklaşık olarak 2.250 TL yapıyor.

avrupa

Yılbaşında kayak yapmak: Yılbaşını karın ve sıcacık bir şöminenin kenarında geçirebileceğiniz son derece güzel kayak merkezleri yer almaktadır. Her geçen gün artan kayak merkezleri ve oteller arasından seçim yapmak artık daha kolay. Yılbaşında ülke sınırları içinde yer almak isteyenler ve kayak severler için başlıca seçenekler şunlardır: Davraz, Erciyes, Kartal kaya, Uludağ, Palandöken, Güvenkaya bazıları.

Erzurum Palandöken’de 2 kişi bir kayak turu yapmak ve yeni yılı karşılamak istiyorsanız 4 gün için 1.800 TL tutarı gözden çıkarmanız gerekmekte.

kayak

Yılbaşında iki günlük kaçamak yapmak isteyenler için İstanbul’un yakın çevresi birçok güzel mekânla dolu. İstanbul’da yaşayan ve yılbaşında günü birlik tatil ve daha ekonomik harcama yapmak isteyenler için doğa güzelliği ön planda olan Ağva, Sapanca, Abant, Yedigöller tercih edilebilir.

ağva

Yılbaşında sokak partisine katılmak isteyenler için son derece eğlenceli planlar yapılır. Her şehirde farklı konserler ve sokak kutlamalarıyla yeni yıla sokağın ruhu ile girilebilir. Eğer bir yere tıkalı kalmak istemiyorsanız ve kalabalık ortamlardan hoşlanıyorsanız hem uygun fiyatlı seçeneklere sahip olursunuz hem de eğlencenin tadını farklı şekilde yaşarsınız. Sokak partileri şehrin göbeğinde yapılan eğlencelerle gerçekleşiyor.Bunun en bilinen yeri de İstanbul Nişantaşı..

sokak

 

İsterseniz yurt dışındaki büyük şehirlerde de bunun tadına varabilirsiniz. Büyük coşkuyla yeni yılın gelişini kutlayanlar ise New York Times Meydanı ,Sydney Limanı, Brezilya Copacabana Plajı ve havai fişekler eşliğinde Paris sokakları diyebiliriz. Elbette bunlar fikir oluşması için farklı öneriler. Sadece sevgilinizle baş başa bir gece geçirmek de diğer güzel tercihler arasında.

 

Bir önceki yazımız olan Depreme Dayanıklı Yatak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bu Yılbaşı Nereye Gitmeli? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE