Kadına Dair Herşey

Burçlara Uygun Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Burçlara Uygun Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Burçlar her kadının merakla takip ettiği astrolojiye dair en önemli konuların başında gelmektedir.  Evlenecek olan kadınlar burçlarına uygun gelinlik seçimi yaparak kendileri için doğru gelinlik modelini bulma imkanına sahip oluyor. Gelinler için en önemli ve en zorlu seçimlerden biri de gelinlik seçimidir. Birçok modelin yer aldığı gelinlikler her sezon yenilenmektedir. Gelinlik seçimi yapmakta zorlananlariçin burca uygun gelinlik satın almak önemli bir tercih olacaktır. Gelinlik seçiminde yol gösterici olan burçlara uygun gelinlik seçimleri nasıl yapılır?

Burçlara Uygun Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Koç Burcu Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

Koç Burcu Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

Koç burcuna sahip olan kadınlar iddialı olmayı sever. İddialı bir tarza sahip olsalar da sadelik her zaman ön plandadır.  Rahatlığına düşkün olan koç kadınları düğünde rahatsız olacağı bir gelinliği asla tercih etmez. Koç burcu kadınlar düz kesim, şık ve abartılı olmayan gelinlikler tercih etmelidir. Koç burcu kadınlar abartıdan hoşlanmaz. Bu nedenle taşlı ve abartılı gelinlik yerine şıklıktan ödün vermeyen sade gelinliklerin tercih edilmesi daha doğru bir tercih olacaktır.

Boğa Burcu Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

Boğa kadını gelinlik seçimi

Boğa burcu kadınlar feminenliği ön planda tutar. Doğal güzelliğe çok dikkat eden boğa burcu kadınlar abartı ve gösterişten daima uzak durur.  Boğa kadını gelinlik seçimi yaparken daha çok kadınsı özelliklerini ön plana çıkaracak gelinlik modelleri tercih eder. Dekolteli ve balık model gelinlikler boğa burcu kadınlar için son derece uygundur.  Danteli tercih eden boğa gelinleri transparan ve geleneksel gelinlikler tercih ederek iddiasını korur.

İkizler Burcu Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

İkizler burcu kadınları enerjik bir yapıya sahiptir. Bu nedenle hareketli gelinlik modelleri ikizler burcu kadınlar için daha uygun bir seçim olacaktır. Kıpır kıpır ve hafif detayları olan şık gelinlikler ikizler burcu için uygundur. Rahat bir şekilde hareket edebilecekleri askılı gelinlik modelleri ikizler burcu için biçilmiş bir kaftandır.

askılı gelinlik modelleri

Yengeç Burcu Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

Yengeç burcu kadınlar genel olarak romantik bir yapıya sahiptir. Zariflikten taviz vermeyen yengeç burcu kadınlar duygusal yapılarıyla dikkat çeker. Bu tarzı yansıtmaları için en uygun gelinlik modeli dantelin ön planda olduğu gelinliklerdir. Dantel yengeç burcunun naifliğini ön plana çıkarmaktadır. Yengeç burcu kadınlar için üst kısmı dantel altı kısmı ise prenses kesim olan gelinlikler son derece ideal bir seçimdir. Dileyen gelinler düşük omuzlu gelinlikler tercih ederek romantizmi daha da arttırma imkanına sahip olmaktadır.

Aslan Burcu Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

Aslan burcu kadınlar iddialı olmayı sever. Gösterişli bir gelinlik aslan burcu kadınları için son derece uygundur. Aslan burcu gelinler kesinlikle sade bir gelinlik modeli tercih etmez. A kesim veya prenses kesim gelinlikler aslan burcu gelinler için son derece uygundur. Dantelin bol bol kullanıldığı gelinliklerde derin bir dekolte olmazsa olmaz ayrıntılar arasında yer alır. Gelinliklerini ön plana çıkarmak isteyen aslan burcu kadınları parlak bir taçla tarzını tamamlayabilir.

Başak Burcu Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

Başak burcu detaycıdır. Bu nedenle gelinlik seçiminde detaylar ön plana çıkar.  Şık, kusursuz ve detaylara sahip gelinlikler başak burcu için son derece uygun bir gelinlik seçimi olacaktır.  Sadelik ve ışıltının bir arada olduğu kusursuz gelinlikler başak burcu kadınlar doğru bir tercih olacaktır. İpek kumaşa sahip dekolteli ve işlemeli balık model gelinlikler başak burcu için yerinde bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

Terazi Burcu Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

Terazi burcu kadınlar zarafete ve şıklığa çok önem verir. Her zaman giyecekleri gelinlikler dantelin ağırlıkta olduğu kabarık model gelinliklerdir.  Romantik dokunuşlara yer veren terazi burcu kadınlar kuyruklu bir gelinlik tercih edebilir.

Akrep Burcu Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

Akrep kadını seksidir. Gelinlik seçimi yaparken dekolteli bir gelinlik tercih eder. Ancak gizemli bir havaya da sahip olan akrep kadınları net bir dekolte tercih etmez. Hayal tül kullanarak dekoltesini gizemli hale getiren akrep burcu kadınlar Fransız dantelinin kullanıldığı kuyruklu gelinlikleri tercih eder.

Yay Burcu Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

Yay burcu kadınlar özgürlüğüne son derece dükündür. Bu nedenle gelinlik seçimi yaparken kendilerini rahatsız edecek bir model kesinlikler tercih etmezler. İki parçalı gelinlikler yay burcu gelinleri için son derece uygundur. Son dönemlerde göbek dekoltesi olan gelinliklerde yay burcu için dikilmiş gelinlik modelleridir.  Sadeliğin ön planda tutulduğu bu burçta dantel ve kumaş dışında gelinlikte başka bir detaya yer verilmez.  Alt ile üst bedeni ayrı olan gelinlikler yay burcu gelinler için uygun modellerdir.

Oğlak Burcu Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

Gelenekselci bir yapıya sahip olan oğlak burcu kadınları daima adından söz ettirmeyi başarmaktadır.  İpek kumaştan yapılmış, dekoltesi olmayan ve kuyruklu gelinlikler oğlak burcu kadınlar için son derece uygundur. Prenses kesim ve kayık yaka gelinlikler oğlak burcu için çok uygundur.

Kova Burcu Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

Kova burcu kadınlar detaylara çok önem verir. Sıradan olmayı tercih etmeyen kova burcu kadınları ayrıntıları kullanarak gelinlik modellerini tamamen değiştirebilir. Tercih ettiği gelinlik modelinin üzerine yapacağı çok küçük bir ayrıntı sayesinde gelinlik modelini baştan aşağı değiştirmesi mümkündür.

Balık Burcu Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

Balık Burcu Kadınlar İçin Gelinlik Seçimi

Balık burcu kadınlar için prenses kesim gelinlikler son derece uygundur. Dekoltenin çok fazla olmadığı dantelli prenses kesim gelinlikler balık burcu kadınlara çok yakışır. Romantik tarzı ön plana çıkaran gelinliklerde sadelik önemlidir. Ancak hafif bir ışıltı katılmak istenirse inciler kullanılabilir.  Balık burcu kadınlar kemerli veya belinde kuşağı olan gelinlikleri tercih ederek tarzlarını yansıtma imkanına sahip olur.

Bir önceki yazımız olan 2019 Modası: Patchwork Stili başlıklı makalemizde Patchwork elbise, Patchwork sokak stili ve Patchwork stili kot montlar hakkında bilgiler verilmektedir.


Burçlara Uygun Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ