Kadına Dair Herşey

Bursa’da Kadın Çiftçilere Sertifika Verildi

Bursa’da Kadın Çiftçilere Sertifika Verildi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Ziraat Odaları Birliği arasında imzalanmış olan protokol gereği İnegöl’de verilmiş olan eğitimleri tamamladıkları için kadın çiftçilere sertifika verildi. Ziraat odası başkanı Sezai Çelik kadın çiftçilerle ilgili eğitim projelerini tamamladıklarını söyledi. 3 gün boyunca aldıkları eğitim sonunda sertifikaları kadın çiftçilere takdim edildi. Mahallelerinde kadınların üretime desteğinin çok büyük olmasından dolayı eğitim verilmesi gerektiğini düşünen Çelik, bu süreden sonra bu tür eğitimleri yapacaklarını belirtti.

25 Kadın Çiftçiye Sertifikası Verildi

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mahmut Doğru kursun güzel geçtiğini ve bundan sonrada tekrarlanacağını belirtti. Kadınların bu eğitimleri almasının çok önemli olduğunu belirttiler. Konuşmalar tamamladıktan 25 kadın çiftçiye sertifikası verildi. Kadın çiftçiler projesi bu şekilde gerçekleştirilmiş oldu. Verilen her bir sertifika gerek kadın çiftçiler için olsun gerekte Bursa İnegöl halkı için olsun büyük onur kaynağı olmuştur. Kadın çiftçilerin bıkmadan, usanmadan yapmış oldukları çalışmalar için gurur verici ve tekrarlanması gereken bir proje olmuştur. Kadınların her alanda vermiş oldukları bu emeklerin karşılığının muhakkak verilmesi gerekirken onları desteleyenlerin olması oldukça toplum için güzel bir davranış olmuştur.

Dünya Kadınlar Çiftçi Günü

Birçok il kadın çiftçilerin güçlendirilmesinden yana çalışmalar sürdürmekteler. Kadın çiftçilerin yükselmesi gelirin artması, verimliliğin artması ve gıda beslenme güvenirliliğinin artmasını sağlar. Bu nedenle Dünya kadınlar çiftçi günü tüm dünya için oldukça büyük önem taşıyan günler arasında yeri alıyor. Milyonlarca çiftçi kadın her gün usanmadan katma değer üretmeye devam ediyor. Tüm ülke ekonomisine katkıda bulunan kadın çiftçiler çok daha ön planda olmayı hak ediyorlar. Kadın çiftçilerinin yarışması bu alanda atılmış olan en önemli adımlardan birisidir.

 

Bir önceki yazımız olan Suudi Arabistan Tarihinde Kadınların İlk Oy Kullanma Hakkı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bursa’da Kadın Çiftçilere Sertifika Verildi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ