Kadına Dair Herşey

Burun Estetiği Ameliyatı Neden Zor Bir Ameliyattır?

Burun Estetiği Ameliyatı Neden Zor Bir Ameliyattır?

Burun Estetiği Ameliyatı Neden Zor Bir Ameliyattır?

Burun estetiği ameliyatı zor bir operasyon değildir. Genel anestezi adı altında yapıldığından hasta operasyon süresince ağrı ve sızı hissetmeyecektir. Estetik operasyonu süresince hasta acı hissetmeyecektir. Ancak burun estetiği ameliyatı operasyon süresince değil, operasyon sonrasında zordur.

Burun Estetiği Ameliyatı Neden Zor Bir Ameliyattır

Eğer ki hastanın nefes alma problemi bulunmuyorsa estetik operasyon sonrasında da nefes alma problemi olmayacaktır. Ancak hastanın ameliyat öncesinde nefes alma problemi bulunuyorsa ameliyat esnasında solunum kolaylaştırmak için burun içine solunum kolaylaştırıcı alet yerleştirilecektir. Bu alet solunumu kolaylaştırıyor olsa da bu aletler çıkartılırken hastaların acı verdiği yorumu bulunmaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği yapıldıktan sonra burna tampon uygulanmaktadır. Ancak silikon tampon kullanılmasıyla birlikte burun üzerinde ameliyat sonrasındaki baskı da daha az olmaktadır. Burun ameliyatı yapıldıktan 2 gün sonra tampon çıkarılmaktadır. Tamponun çıkarılmasıyla ağrı biraz azalacaktır. Burun dikişleri ve burun üzerindeki alçı ise 5. ve 7. günde alınmaktadır. Alçı ve dikişlerin alınmasıyla birlikte burunda oluşan ağrı iyice azalacaktır. Ayrıca burunda kendi görüntüsüne 15 gün içinde tam anlamıyla kavuşacaktır.

Burun Estetiği

Burun ameliyatından 15 gün sonra hiçbir şekilde ağrı ve sızı oluşmamaktadır. Ancak burun ameliyatından sonra 3 ay kadar burna dikkat edilmeli, darbe almasından kaçınılmalıdır. Burun iyice korunmalı ve her türlü hasara karşı önlem alınmalıdır. Çünkü burun tam olarak 3 ay sonra oturmaktadır ve bu süre içinde burnun darbe alması yeniden bir estetik ameliyatını gerekli hale getirebilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Tampon Şart Mı?

Burun ameliyatından sonra tampon konulması şart değildir. Ancak tampon burnun ameliyat sonrasında şişmesini ve burnun kanamasını önlemektedir. Bunun için burun ameliyatı sonrasında oluşabilecek morluklardan da korunmuş olur.

Burun Estetiği Ameliyatı Tampon Şart Mı

Eğer ki burunda kanama olma ihtimali daha azsa doktor tercihine bağlı olarak tampon kullanılmayabilir. Tampon kullanılmadığı durumlarda öncelikle kanama kontrol altına alınmaktadır. Daha sonra tampon yerine iki adet küçük pamuk yerleştirilmekte ve tampon görevi görülmektedir. Pamuklar tampon gibi ağrılı bir dönemi oluşturmaz. Pamuklar sayesinde ağrısız bir tampon süreci geçirilmektedir.

Tampon kullanıldığında hastalar tamponun çıkarılmasında da tedirgin olmaktadır. Ancak tamponlar artık silikon olduğu için tamponun çıkarılması 10 saniye almakta ve acısız bir işlem olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Botoks Nedir? başlıklı makalemizde Botoks, botoks etkileri ve Botoks etkileri nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.


Burun Estetiği Ameliyatı Neden Zor Bir Ameliyattır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ