Kadına Dair Herşey

Burun Estetiği (Deviasyon) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Burun Estetiği (Deviasyon) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Burun estetiği oldukça sık tercih edilen bir estetik türüdür. Burun yüzün ifadesini doğrudan etkilediği için çirkin bir burun çok güzel bir yüzü bile çirkin gösterebilmektedir. Büyük ve kemerli burunlar insanların yüzüne sert ve ciddi bir mizaç yüklemektedir. Bu nedenle de zamanla yaş ilerledikçe insanları olduğundan yaşlı göstermektedir. Burun bu kadar önemli olduğu içinde burun estetiği en çok tercih edilen estetik türlerinin başında gelmektedir.

Burun estetigi uygulamasi

Burun Estetiği Öncesi Ve Sonrası

Burun estetiği yalnızca şekli bozuk olan burunlara yapılmamaktadır. Nefes alma problemi olanlar da burun estetiği sayesinde sağlıklı bir burun kazanarak rahat nefes almaya başlarlar. Burun estetiği hem kemerli yapıyı ortadan kaldırır hem de düşük burun ucunu dikleştirir. Böylece yüzde daha güzel bir görünüş elde edilir.

Burun estetigi ornekleri

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği uzman kişiler tarafından yapılmalıdır çünkü her yüze uygun burun tipi ve büyüklüğü farklıdır. Yanlış ellerde yapılan burun estetikleri sonucunda birçok insan mağdur olmaktadır. Kişiye en çok yakışacak burnu belirleyecek kişi doktor. Doktorun işinde uzman olması, hastalarına profesyonel hizmet vererek yüzlerine en uygun burnu yapması demektir. Bazı hastalar için kemik alınması yeterli olacakken bazı hastalar için de burun ucunun kaldırılması da gerekecektir. Bu tamamen burun şekline bağlı olarak değişmektedir.

Burun estetiginden once ve sonra

Burun ameliyatlarının süresi burun yapısına ve yapılacak estetik müdahalelere göre değişmekle birlikte genel olarak iki saat civarında değişiklik göstermektedir. Bir gün hastanede kalındıktan sonra ertesi gün taburcu olmak mümkündür. Burun estetiği hakkında en çok korkulan iyileşme sürecidir. Hastalar burunlarının çok acıyacağını, burun çevrelerinin ve göz altlarının çok moraracağını düşünmektedir. Bu süreç abartıldığı kadar korkulacak bir süreç değildir.

Oncesi ve sonrasiyla burun estetigi

Ameliyattan sonra çok büyük ağrılar olmaz fakat bu cerrahi bir işlem olduğu için biraz ağrı olması doğaldır. Bu ağrılar için doktorun verdiği ilaç içilirse hemen rahatlanacaktır. Morluklar ise sanıldığı kadar çok olmamaklar birlikte normal bir şekilde olabilmektedir fakat buz koyulduğu zaman morluklar çok çabuk geçecektir. Sargılar açıldığı zaman burun çok şiş bir görüntüye sahip olacaktır. Fakat bu çok normaldir ve ödemden dolayıdır. Birkaç ay içerisinde burun gerçek şeklini alacaktır ve tüm şişlikler ortadan kalkacaktır.

Burun estetigi once ve sonrasi

 

Peki nedir bu deviasyon?

Deviasyon yani kıkırdak eğriliğini düzeltmek için yapılan bu ameliyat ise kişilerdeki burun tıkanıklarını gidermek için yapılan operasyondur.Horlama,sinüzit,burun kanaması gibi sorunlara yol açabilen bu sorun deviasyon ameliyatı ile giderilir.Bu ameliyatın yapılacağı kişinin ise minimum 18 yaşında olması gereklidir.

 

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Burun Estetiği (Deviasyon) Hakkında Bilmeniz Gerekenler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ