Kadına Dair Herşey

Burun Küçültme Estetiği Ve Süreci İle İlgili Herşey

Burun Küçültme Estetiği Ve Süreci İle İlgili Herşey

Estetik ameliyat denildiği zaman akla ilk gelen ve insanların görüntüsünden hoşnut kalmadığı  organ nedir diye sorarsanız burun yanıtını alırsınız. Yüzün merkezinde olan burun yüzü tanımlayarak kişilik hakkında da bilgiler verebilmektedir. Burun bölgesinde yapılacak ufak bir değişiklik bile bütün görünümü etkileyecektir. Burnunu büyük bulan kişiler, yüzleri için çok geniş olduğunu değişmekte, fiziksel görünümlerinden hoşnutsuz olmaktadır. Burun küçültme ameliyatı ile estetik görüntüye ulaşmak mümkün.

Burun Küçültme Estetiği Ameliyatsız Mümkün Mü?

burun-makyaji burun-kucultmek-icin-makyaj burun-kucultme-makyaji

Burun estetiği ameliyatı, şayet burnunuzun görünümünden o kadar da memnuniyetsizlik yaşamıyorsanız yaşamanız gereken bir süreç de olmayabilir.Burnun ince ve küçük görünmesini sağlamanın çeşitli yöntemleri de bulunmaktadır. Bazı yöntemler kalıcı olabilip, bazıları geçici olabilmektedir. Çeşitli makyaj hileleri ile burnu gizlemek ve burun küçültme egzersizleri ile burnun görünümünü değiştirmek de son yıllarda oldukça çok tercih ediliyor. Burun küçültme alanında son çare ise rinoplasti denen yöntem ile sağlanıyor.

Makyajla Burun Küçültme Mümkün Mü?

Makyajla hatları belirlemek ya da vurgulamak burun küçültme açısından oldukça uygun bir tekniktir. Saç stilleri ve aksesuarlar da burnu küçültme aşamasında faydalı olabilmektedir. Büyük küpeler, dalgalı, bukleli saç modelleri, çerçeveli gözlük modelleri de burnu şekillendirmek için yapılan egzersizler arasında bulunmaktadır. Burun küçültme ameliyatı fiyatı ise sanılanın aksine uçuk değil.Doktorun birikimine,bölgeye göre farklılık göstermekle birlikte,yapılacak olan operasyonun niteliğine de bağlıdır.

Ülkemizde Sık Yapılan Estetikler

Burun küçültme, kaldırma gibi çeşitli estetikler ise Türkiye’de en sık yapılanlar arasında bulunmaktadır. Burnun yüzüne daha uygun ve küçük durmasını isteyen kişiler de cerrahi dışında ki yöntemlere, burun küçültme makyajına son yıllarda daha fazla yönelmektedir. Her gün evde uygulanabilen doğal egzersizler ile yaşlanmaya bağlı olarak sarkma, büyüme, genişlemeler önlenebilir.

Burun Küçültmek İçin Egzersizler

burun-kuculmesi-icin-egzersizler burun-egzersizleri burun-kucultmek-icin-egzersiz burun-kucultme-egzersizleri

Doğal yapılan egzersizler ile burun ucu toparlanır, kenarları ise incelenerek güzel görünüme sahip olmaktadır.  Burun ve yüz orantısının bozuk olduğu durumlarda burun büyüklüğünden şikayetçi kişilere ise estetik harikası burun küçültme ameliyatları da yapılmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Göz Şeklinize Göre Makyaj Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde badem göze makyaj, çekik gözlere eyelenir ve yuvarlak gözlere eyelenir hakkında bilgiler verilmektedir.


Burun Küçültme Estetiği Ve Süreci İle İlgili Herşey Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ