Kadına Dair Herşey

Büyük Beden Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Büyük Beden Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Bazen bir sağlık problemi ,kimi zaman ise düzensiz beslenme sonucu kabusumuz olan kilolar başımızın belası haline gelebiliyor.Tabi bu durumda büyük bedene sahip bir kadının giyim tercihleri de diğer bayanlara göre daha zor bir hale gelebiliyor.Peki beden olarak büyük olmak kendi tarzını yaratmak için ve şık görünmek için bir engel mi?Kesinlikle değil.Özellikle son zamanlarda artan seçenekler ve firmaların artık bu tarz giyime önem verip,model çeşitliliğini arttırması göze çarpıyor.Keza aşağıdaki örneklerde de göreceğiniz üzere stil sahibi olmayı başarmış örnekleri görebilirsiniz.

 

 Büyük Beden Şıklık

Boy kilo orantısı uzmanların önerdiği ideal sınırları geçen bayanlar için bu sadece bir sağlık sorunu olmaktan çıkıyor. Çünkü büyük beden tabir edilen vücut tipine sahip olan kadınlar için giyim konusu da başlı başına bir sıkıntı. Beğendiği kıyafetin kendi bedenine uygununu bulamamanın yanında kendisine sunulan klasik ve banko tasarımlara da razı göstermek zorunda kalıyorlar. Ancak giyim konusunda bazı ipuçlarını takip edip alışverişinizi ona göre ayarlarsanız büyük beden şıklık konusunda istediğiniz görüntüyü yakalayıp, tarz sahibi  olmanız çok zor değil. Öncelikle büyük beden kadınların asla giymemesi ve mutlaka giymesi önerilen parçalar konusunda temel bilgilere sahip olmaları gerekiyor. Örneğin göz yanılması ve aldanmasını giyim konusunda lehinize çevirebilir ve enine çizgili ve büyük desenli giysileri bir kenara bırakarak tek renk giyim ya da dikine çizgili desenlere yönelebilirsiniz.

Her Kadının Dolabında Olması Gereken Parçalar

Sadece büyük beden kadınların değil her kadının dolabında olması gereken parçalar söz konusu olduğunda bu listeye giyim ürünleri olduğu kadar aksesuarlar da giriyor. Örneğin siyah bir stiletto ile kaliteli bir çantanın daima elinizin altında olmasını sağlamalısınız. Ayrıca mini ya da uzun siyah bir elbise sahibi olmak ihtiyaç anında size üzerinde dönen efsanelerin ne kadar gerçek olduğunu hatırlatacaktır. Kilo sorunu yaşayan bayanların takı seçimi konusunda da dikkatli olmaları gerekiyor. Örneğin büyük formlu iri taşlı takıların sizi olduğunuzdan iri göstereceğini unutmamalısınız.

Doğru Giyim Tarzı İle Çarpıcı Bir Tarz Yaratmak

Kilolu kadınlar için giyim tarzı konusunda dar ve bol kıyafetlerin uzak durulması gereken parçalar olduğunu söyleyebiliriz. Bunların yerine dizlere kadar uzanan kalem etekler ve üzerine giyeceğiniz tunikler ile oldukça şık ve zarif görünebilirsiniz. Çok açık renkler yerine kıyafetin alt ya da üst kısmında koyu ve tek bir rengi kullanmak renk alternatifini diğer parçaya atfetmek doğru bir seçim olacaktır. Sokak giyiminin demirbaşı Jean pantolonlar konusunda da tercihinizi bol paçalı Jeanlardan yana kullanmanızı öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Cut-Out Omuz Modası başlıklı makalemizde cut-out omuz ve omuz gösteren kombinler hakkında bilgiler verilmektedir.


Büyük Beden Bayanlar Nasıl Giyinmeli? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ