Kadına Dair Herşey

Buzdolabındaki Küçük Sineklerden Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

Buzdolabındaki Küçük Sineklerden Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

 

Buzdolabı içerisinde yer alan yiyeceklerden dolayı bazen sineklenme olabilir. Özellikle uzun süre bekleyen gıdalar olduğu zaman buzdolabının içinde sinek oluşumu daha kolaydır. Bunun nedeni sineklerin çürümeye meyilli gıdalarda üreme şanslarının olmasıdır. Ancak bazen hiç çürük bir gıda olmasa da buzdolabında sineklenme görülebilir. Her koşulda da alınabilecek bazı yöntemlerle sineklerin önüne geçmek mümkündür.

Meyve Sinekleri Hakkında

Koyu renkli meyve sinekleri, yaz dönemlerini çok sever ve özellikle olgunlaşmış meyve, sebze ve mayalanmış ürünleri çok severler. Ancak daha çok şekerli ve canlı meyveleri tercih ederler. Dünyada çok sayıda çeşidi olan bu canlılar hızlıca çoğalabilirler. Buzdolabı içinde bulunan sinekler genelde meyve sinekleridir.

Küçük Sineklerden Kurtulmak İçin Ne Yapılır?

  • Buzdolabı içindeki sineklerden kurtulmak için en etkili yöntemlerden biri tuzak kurmaktır. Bunun için şekerli ve yapışkan bir sıvıyı kavanoz içine koyun. Örneğin bir miktar bal ve içine bir parça meyve atarak dolabın bir köşesinde bekletin. Tatlı olması onları cezp eder ve kavanoza yönelirler. Sonra yapışkan olduğu için oradan çıkmaları zor olur.
  • Bir diğer yöntem, sinekleri elektrik süpürgesiyle temizlemek Alternatif olarak el süpürgesi de işe yarar. Kaçmamaları için boşlukları poşetle kapatabilirsiniz. Böylece daha etkili sonuç alırsınız.
  • Tüm dolabı çamaşır suyu olan suyla temizleyin. Çamaşır suyu kokusu onları kaçırır ve yumurtalarını da yok eder. Dolayısıyla bir daha çoğalmazlar.

Sineklerin Oluşmaması İçin Ne Yapılır?

Sinekler meyve ve sebzeleri sevdikleri için bunların olduğu her alanda var olmayı severler. Buzdolabı içerisinin olabildiğince temiz tutulması, meyve ve sebzelerin poşetle dolaba koyulması ve çürümelerine fırsat verilmeden düzenli tüketilmesi sağlanmalıdır. Pazar ya da marketten az az alınması çabuk tüketilmesi için önemlidir.

Bir önceki yazımız olan 19 Yaşında Harikalar Yaratan Makyaj Sanatçısı başlıklı makalemizde korkunç makyaj örnekleri ve korkutucu makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.


Buzdolabındaki Küçük Sineklerden Kurtulmak İçin Ne Yapmalı? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ