Kadına Dair Herşey

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Bitkisel Kürler

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Bitkisel Kürler

Bazı saçlar hızlı yağlanırken, bazı saçlar yapı gereği normal olmaktadır. Hızlı yağlanan saçların bakımının doğru yapılması halinde saç yağlanmasında ciddi bir azalma görülmektedir. Saç yağlanmasına karşılık saç yağlanmasına önlemler alınmalıdır. Ayrıca çabuk yağlanan saçlar için bitkisel kürler kullanılarak da saç yağlanmasının önüne geçilmiş olur. İşte, çabuk yağlanan saçlar için bitkisel kürler;

yagli saclar icin kur

Yağlı Saçlar İçin Biberiye ve Kekik Kürü

Biberiye bitkisi ve 1 tatlı kaşığı kekiğe bir miktar su katarak kaynatmalısınız. Daha sonra kaynattığınız karışımın demlenmesini beklemelisiniz. Hazırladığınız kür soğuduktan sonra ise saç diplerinize kürü iyice yedirmelisiniz. Bir süre saçınızda beklettiğiniz kürü duru su ile arındırmalısınız.

Yağlı Saçlar İçin Kantaron ve Isırgan Kürü

Yağlı saçlar, saçların bakımsız görünmesine sebep olmaktadır. Bunun için yağlı saçların önlenmesi için çeşitli yollara başvurulmalıdır. Daha sonra da saçları yağa karşı korumak için kantaron ve ısırgan kürü yapılarak, saç yağından kurtulunabilir. 2 tutam kadar sarı kantaron yaprağını ve kökünü, 2 tutam ısırgan otu ile karıştırarak suda bu karışımı kaynatmalısınız.  Daha sonra karışımı kaynatıp bir süzgeçten geçirmeli ve suyuyla saç köklerinize masaj yapmalısınız. Daha sonra saçınızda karışımı bekletmenize gerek saçınızı durulamalısınız.

Yağlı Saçlar İçin Yumurta Kürü

Yağlı saçlar için yapabileceğiniz bir diğer kür ise çok basit ve herkesin yapabileceği bir kür olan yumurta kürüdür. Herkesin evinde mutlaka yumurta vardır. 4 tane yumurtayı bir kaba kırarak iyice çırpmalısınız. Daha sonra çırptığınız yumurtaları masaj yaparak saç derinize uygulamalısınız. Saçınıza bir bone takmalı ve saçınızda kürü bekletmelisiniz. Saçınızı ise mümkünse gül suyu ve su karışımı ile durulamalısınız.

Yağlı Saçlar İçin Elma Sirkesi Kürü

Yağlı saçlar için en çok tercih edilen kürlerden bir tanesi de elma sirkesi kürüdür. 1 kahve fincanı elma sirkesini, 1 çay kaşığı tuz ve 1 tatlı kaşığı kekik suyuyla karıştırmalısınız.  Bu karışımın içine bir bardak kadar su ekleyerek, karışımı iyice karıştırmalısınız. Daha sonra hazırlamış olduğunuz bu karışımı saç derisine iyice yedirmelisiniz. Bu karışımı 2 saat saçınızda beklettikten sonra duru suyla yıkamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kepek Sorununa 5 Etkili Doğal Çözüm başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Bitkisel Kürler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ