Kadına Dair Herşey

Çalışma Hayatındaki 6 Farklı Kadın Tipi

Çalışma Hayatındaki 6 Farklı Kadın Tipi

Çalışan bayanların yansıttığı birbirinden farklı kadın tipleri vardır. Yaşam tarzları, düşünceleri, hareketleri ile birbirinden tamamen faklıdırlar.

  1. Öne Çıkmaya Çalışan Kadın

calisma-hayati-1

Devamlı olarak yaptığı işler ile övünerek patronun gözüne girmeye çalışır. Devamlı olarak işten bahseder, gecesi gündüzü iş olmuştur. Muhabbeti çekilmez.

  1. Devamlı Bir Şeyler Yiyen Kadın

calisma-hayati-2

Genelde çekmecesi ıvır zıvır şeylerle doludur. Tabi devamlı ağzı da dolu oluyor bu sebeple… İkram etmeyi de sever. Aynı odada olanlar oldukça şanslıdır. Bir yedikleri önünde yemedikleri arkasındadır.

  1. Çocuğundan Bahseden Kadın

calisma-hayati-3

Devamlı olarak çocuğunun başarılarından bahsederek sizi yıldırır. Başarı dediğimiz de illa üniversiteler okuma, iyi işler sahibi olma değil… Çocuklarının ilk adımını atmasından tutun da ilk anne demesine kadar başarı dolu hayat öykülerini anlatır dururlar.

  1. Patronu Devamlı Öven Tip

calisma-hayati-4

“Müdür Bey bugün yine çok şıksınız.” “Kravatınız ne kadar uyumlu” vs gibi devamlı olarak patronu övmeye odaklı olan bu bayanlar aslında patronundan nefret etmekte ve arkasından konuşmaktadır…

  1. Dedikodu Yapan Kadın

calisma-hayati-5

Durmaksızın birilerinin arkasından konuşan bu kadın tipi, işyerini altın gününe çevirmektedir. O onu dedi, bu bunu dedi diyerek çalışanları birbirlerine düşüren bu tiplerden uzak durulması gerekmektedir.

  1. Çalışmayan Fakat Çalışıyor Gözüken Tip

calisma-hayati-6

Sadece patron geldiğinde çalışıyor gibi gözüken, diğer zamanlarda sosyal medyada hayatını geçiren bu tiplere gizli işsiz de denilebilmektedir. İşe yaramadıkları gibi iş yapana da mani olurlar.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Başına Gelen Kendi Küçük Etkisi Büyük Sıkıntılar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Çalışma Hayatındaki 6 Farklı Kadın Tipi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ