Kadına Dair Herşey

Çatı Katını Nasıl Dekore Edebilirim?

Çatı Katını Nasıl Dekore Edebilirim?

 

Çatı Katı Dekorasyonu

Ev dekorasyonu yapılır iken çatı katı çoğunluk ile ya unutulur ya da gereken önem verilmez. Çatı katı depo olarak kullanılabilir oysa ki çatı katı oda olmaya en müsait ve farklı dekorasyon fikirleri ile oldukça şık duran bir oda elde edebilirsiniz.

Çatı katı dekorasyon fikirleri

Çatı katı dekorasyonu yapılırken en çok zorlanılan konu tavan yüksekliğinin ayarlanması ve birçok mobilyanın çatı katı tavanlarına uyum sağlayamamasıdır. Ancak bu problem ile başa çıkmak için yaratıcılığınızı biraz kullanmanız yeterli olacaktır. Sizin dediklerinizi yapabilecek bir marangoz bularak duvarlarınıza uygun dolaplar, raflar veya kütüphaneler yatırabilirsiniz. Bunun yanı sıra çatı katlarında odalar yer almıyor ise paravan yardımı ile ihtiyaç duyduğunuz büyüklükte odalar yapabilirsiniz.

Çatı katı yeterince ışık almıyor ise tavanı cam yaptırmak harika bir fikir olabilir. Eğer çatı katı yatak odası olarak düşünüyorsanız uyumadan önce gökyüzünü izleyebilir ya da güneşin ilk ışıkları ile uyanabilirsiniz. Gece ise spot ışıklar ile yansıtıcılı ışıklandırmalar çatı katını son derece ferah ve aydınlık gösterebilir.

Çatı katı için açık renk duvarları tercih edebilir bu sayede daha geniş gösterebilirsiniz ya da bir duvarını cam yaptırabilir ve manzara ile odanızı canlandırabilirsiniz. Çatı katını çalışma odası olarak planlamak da oldukça iyi bir fikirdir böylece kullanılamayan duvarları kitaplık rafları ile kullanılabilir bir hale getirebilir ve sessiz bir alanda çalışma ortamı elde edebilirsiniz. Ayrıca çatı katında olan bir çalışma odası şehir manzaralı olur ise çalışırken sıkılmaz daha verimli çalışma saatleri de geçirebilirsiniz.

Çatı Katında Banyo

cati-kati-banyo

Çatı katında gökyüzü tavanlı bir küvet de banyo yapmak fikri biraz cesaret istiyor gibi görünse de en yüksek bina sizin ise sorun yoktur ya da bir duvarını aynalı cam olarak yaptırdığınız çatı katınızda yine keyifle banyo yapmanız mümkündür. Özellik ile yazlık mekânlar da denize karşı portatif bir küvet de banyo yapabilirsiniz. Çatı katı banyoya koyacağınız büyük ve geniş bir ayna ile odaya derinlik kazandırabilir ve olduğundan daha geniş ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan En Farklı Perde Modelleri başlıklı makalemizde mutfak perdesi, perde modelleri ve salon perdesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Çatı Katını Nasıl Dekore Edebilirim? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ