Kadına Dair Herşey

Çatık Kaşlara Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Çatık Kaşlara Uygun Makyaj Nasıl Yapılır?

Kaşlar insan yüzündeki en önemli ayrıntı ve yüz güzelliğinin ortaya çıkarılmasını sağlayan en önemli ögelerinden biridir. Çünkü insanın yüz şeklini ve tepkilerini belli etmesinde büyük öneme sahip olan kaşların nasıl olduğu ve yapılan makyajla birlikte nasıl duracağı yüzünüzü önemli ölçüde etkiler. Kaşların alım işlemi o kadar basite alınsa da en ufak bir hata sonucunda yüz şeklinizin size dahi tuhaf gelmesini sağlamakla birlikte kaşlarınızın eski haline dönmesi uzun zaman alabilir. Bu durumda yapılması gerek en önemli şey yüz şeklinize göre kaş alım işleminin gerçekleştirilmesini sağlamanız olacaktır.Eğer yüz şeklinize uygun olarak bir kaş alım işlemi uygulamazsanız hem yüz şeklinizin farklı görünmesine hem istediğiniz şekilde görünmeyen bir makyaj işlemine maruz kalabilirsiniz.

uygun-makyaj-uygulamalari

Çatık bir kaşa sahipseniz bu durum karşısında alabileceğiniz önlemlerin en başında  kalemle gözlerinizin uç kısımlarını uzatabilir ya da ince bir şekilde olmak şartıyla göz kapaklarınıza eyeliner işlemi uygulayabilirsiniz. Ayrıca göz pınarlarınıza uygulayacağınız aydınlatıcı ya da açık renklerde kullanacağınız  far sayesinde dikkat çeken kaşlarınız değil,gözleriniz olacaktır. Ayrıca çatık bir kaşa sahip olan kişilerin göz makyajını ağır ve koyu tonlarda kesinlikle tercih etmemesi gerekmektedir. Çünkü koyu ve ağır  makyajdan dolayı çatık olan kaşlar daha da ön plana çıkacak ve hoş bir görüntü olmayacaktır. Eğer kişi  çok far makyajı yapmak istiyorsa toprak tonlarında uygulanan far sayesinde kaşlarındaki kusur dikkat çekmeyecek, bütün dikkati gözleri çekecektir.

uygun-makyaj-yapimi

Kaşınızın üst ve alt kısımlarına normal oranda uygulayacağınız  fondöten işleminden sonra kaşınızın alt kısmına fondötenden  ek olarak süreceğiniz aydınlatıcı  daha iyi bir görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Eğer çatık bir kaşa sahipseniz kaşlarına kaş kalemi uygulamanız kesinlikle  tavsiye edilmez. Çünkü kaş kaleminin büyük oranda asıl işlevi kaşın belirginleştirilmesini sağlamak olduğundan çatık kaşlarınıza da belirginleşmesini sağlayacaktır. Fakat kaşlarınız çok seyrekse ve kaşlarınızın  seyrekliğinden şikayetçiyseniz küçük  dokunuşlarla kaşınızda ki seyrek olan boşlukları doldurabilirsiniz. Fakat kaşınızın tamamına kaş kalemi uygulamanız doğru olmayacak ve yaptığınız makyajdaki ayrıntıların büyük oranda  gölgede kalmasını sağlayacak ve güzel bir görüntü olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Çatık Kaşlara Uygun Makyaj Nasıl Yapılır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ