Kadına Dair Herşey

Çatlaklar İçin Doğal Çözüm Önerileri

Çatlaklar İçin Doğal Çözüm Önerileri

Hızlı kilo alıp verme, şok diyet uygulamaları, hamilelik, ergenlik gibi nedenlerle cildin hızla esnemesi sonucu vücutta oluşan çatlaklar özellikle kadınlar için tam bir kabustur. En çok bacak, karın, kalça ve göğüslerde meydana gelen çatlak oluşumları estetik açısından rahatsız edici olduğundan pek çok kadın çatlak tedavisi yöntemine başvurmaktadır. Güzellik merkezleri ve kozmetik ürünler bu konuda umut edici vaatlerde bulunuyor olsalar da maalesef ekonomik olarak oldukça maliyetli olmaktadır. Ancak evde uygulayacağınız doğal yöntemler de sizi rahatız eden çatlak görünümünden kurtarabilir. Bu yazımızda sizin için çatlaklara uygulanabilecek doğal çözüm önerilerini hazırladık.

Beyaz Çatlaklar Nasıl Giderilir

Çatlak oluşumu ilk başladığında kırmızı renklidir, zamanla bu renk pembeye ve en son beyaz renge dönüşür. Oluşan bu beyaz çatlaklar bronzlaşmaz bu nedenle de görüntüsü rahatsızlık verici olur.  Aslında doğal tedavi yöntemlerine vücut çatlamadan ya da çatlamaya hemen başladıktan sonra başlamak en doğrudur. Çok derin şekilde yırtık tabir edilen çatlaklar estetik bir operasyon yapılmadan maalesef giderilemez. Ancak çatlaklarınız henüz başladıysa ya da çok derin değilse aşağıda hazırlamış olduğumuz yöntemler mutlaka işe yarayacaktır. Bu doğal yöntemleri uygularken mutlaka bol sıvı tüketmeli, her duş sırasında mutlaka sert bir lifle vücudunuza masaj yapmalı ve hazırladığınız karışımları vücudunuza her gün masaj yaparak uygulamalısınız.

Contractubex Çatlak Tedavisi

Contractubex krem ameliyat sonrası sıklıkla ameliyat yaralarının iyileşmesi için sıklıkla tavsiye edilen bir kremdir. Yanık izleri, güneş lekelerinin giderilmesi ve çatlak tedavisinde de olumlu sonuçlar vermektedir. En az 6 ay boyunca günde bir kez geceleri yatmadan önce çatlak olan yere masaj yaparak sürmeniz yeterli olacaktır.

Salatalık maskesi

2 dal çuha çiçeğini toz haline getirdikten sonra içine yarım fincan elma suyu ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı eklenir. Kabukları soyulmuş bir salatalığın yarısı bir fincan un ile beraber yüksek ısıda 10 dakika pişirildikten sonra karışıma ilave edilir. Krem haline getirdiğimiz bu karışım 7 gün boyunca çatlak olan bölgeye masaj yaparak sürülür.

Ayrıca badem yağı, kakao ve portakal yağlarından oluşan karışım da her gün cilde masaj yaparak sürülürse çatlak ve selülit giderilmesinde son derece etkilidir.

 

Bir önceki yazımız olan Göz Şekline Göre Göz Makyajı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde göz şekline göre makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.


Çatlaklar İçin Doğal Çözüm Önerileri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ