Kadına Dair Herşey

Çayı Neden Seviyoruz?

Çayı Neden Seviyoruz?

Çay Türk milletiyle bütünleşmiş ve artık milli değerlerinden olmuş bir içecektir. Çay bizim her şeyimize her duygumuza her anımıza eşlik edebilecek kadar mükemmel bir içecektir. Zararlarından da çokça bahsedilmesine rağmen aşırıya gitmeden bizi biz yapan çaydan vazgeçilemezdir.

  1. Yorgun günlerimizde bize eşlik eder

cay-1

Özellikle her gün işten eve geldiğinizde hatta evde çok yorucu bir gün geçirdiğinizde genellikle çay içip şöyle bir koltuk ve TV keyfi yapmak hepimizin çok sevdiği ve sık sık ihtiyaç duyduğu bir şeydir. En dinlenmiş günlerimizin bile en iyi arkadaşıdır bir bardak çay.

  1. Bekleyenlerin yalnızlığına ortak olur.

cay-2

Hayat bir koşuşturmacadır ve biz bu koşuşturmacanın içinde o kadar çok birilerini beklemek için durarız ki, bu durduğumuz beklediğimiz zamanlarda o yalnız bekleyişlerimize ortak olan en yakın arkadaşımızdır, çayımız. Bir kafe de beş dakikaya gelecek arkadaşımızı heyecanla beklerken bizi sakinleştirir ve bize yoldaş olur.

  1. Çay romantizmdir.

cay-3

Çay içmek ve bir ince belli bardakla çay birçok şiirin birçok romanın satırlarına konu olur. Biriyle önemli bir şey konuşacağımızda ona her zaman çay ikram ederiz ve o bizim özelimize en çok ortak olan şeydir.

  1. Çay ailedir.

cay-4

Bütün aile akşamları bir demlik çayın etrafında toplanı verir. Aile sürekli yapılan en güzel en geleneksel en anlamlı şeydir çay içmek. Çay aileyi toparlar ve size aile ortamınızda mutlu olmanız için yardım eder.

Bir önceki yazımız olan Burcunuz ve Değerli Taşları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Çayı Neden Seviyoruz? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE