Kadına Dair Herşey

Çekmeceleri Düzenleme İpuçları

Çekmeceleri Düzenleme İpuçları

Genellikle evimizdeki en kalabalık depolama alanları çekmecelerdir. Saklamak istediğimiz eşyaların dışarıdan dağınık görünmemesi için çekmecelerde muhafaza ederiz. Makyaj malzemeleri, saatler, kravatlar, tokalar, iç çamaşırları, eşarplar, kemerler derken çekmecelerimizde depolamak istediğimiz pek çok eşya bulunmaktadır.

Çekmece sayısı az eşya türü çok olduğu için eşyalarımızı istediğimiz nizamda tutamayız. Mutlaka aradığımızı bulmak isterken dağınık bir görüntü ortaya çıkartırız. Bu da bizi zaman ve emek kaybına uğratır. Birkaç küçük araç yardımı ile çekmecelerin fonksiyonel olmasını sağlayabilmek bizim yararımıza olacaktır. Bu yazımızda sizlere sunacağımız ev dekorasyon fikirleri ile daha düzenli çekmecelere kavuşmanın yöntemlerini sunacağız.

Yatak Odası Çekmecelerini Düzenleyen Parçalar

Yatak odaları giyinme, hazırlanma ve muhafaza etme gibi pek çok amaçla kullanılırlar. Yatak odalarında yer alan şifonyer,  aynalık, komidin ve gardıroplar çekmeceler bulundururlar. Bu çekmecelere çeşitli aksesuarlarımızı, iç çamaşırlarımızı, çoraplarımız, kozmetik ürünlerimizi, taraklarımızı, takılarımızı ve birçok eşyayı sığdırmaya çabalarız. Ancak çekmecelerimizde bir düzen kurmak bu kadar ürün çeşidi içerisinde oldukça zordur. Resimde yer alan düzenleyici dekorasyon önerileri sayesinde çekmecenizde aradığınızı kolayca bulabileceğiniz bir yapı oluşturabilirsiniz.

Genellikle kumaştan veya plastikten yapılan çok sayıda bölmesi ile her ürüne özel depolama imkânı sunan çekmece düzenleyiciler hayatınızı kolaylaştıracaktır. Üst üste çekmeceye eşya koyarak az sayıda ürünü çekmecenize sığdırabilirsiniz. Ancak çekmece düzenleyiciler sayesinde çok sayıda ürünü rahatlıkla çekmecenize sığdırabilirsiniz.

Mutfak Çekmecelerinizi Organize Edin

Mutfak çekmeceleri de en az yatak odalarındaki çekmeceler kadar ürünü depolamamızı sağlarlar. Çoğu zaman mutfak dolaplarının yetersizliği nedeniyle çekmeceleri tıka basa doldurmak zorunda kalırız. Ancak aradığımız ürünü bulmakta zorlandığımız için çekmecede sürekli bir karışıklık meydana gelir. Sık sık kullanmak zorunda olduğumuz çekmeceleri her gün düzenlemek yerine çekmece düzenleyici parçalar ile kalıcı bir yapı oluşturmak en güzelidir.

Mutfak dolaplarında genellikte plastik, metal veya tahtadan imal edilmiş düzenleyiciler kullanılır. Kaşık-çatal-bıçak düzenleyiciler, cam şişeler için bölmeler, yiyecekleriniz için bölümlendirilmiş alanlar, tencere ve tavalar için özel organizatörler mutfakta en çok tercih edilen düzenleyici ürünler arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Dağınık Odalarınızı Düzenlemek İçin Dolap Fikirleri başlıklı makalemizde dolap fikirleri, ek dolap nasıl yapılır ve küçük mutfaklara ek dolap hakkında bilgiler verilmektedir.


Çekmeceleri Düzenleme İpuçları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ