Kadına Dair Herşey

Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır

Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır

İnsanlar yıllarca genç kalmanın püf noktalarını bulmaya çalışmaktadır. Yıllar geçerken yüzümüzde oluşan kırışıklıkların ve sarkmalar ortaya çıkmaktadır. Bunların zamanında önce çıkmalarının nedenleri ise dengesiz beslenme, çevremizde yaşadığımız kirlilik, uykusuz geçen geceler, işte ve sosyal çevremizde yaşadığımız stres, sigara ve alkol kullanımına bağlı zararlı alışkanlıklar olmaktadır. Günümüzde  yaşlanmayı geciktirmek için çeşitli önlemler alabiliyoruz. Gelişen teknolojide bunu mümkün kılıyor. Bu gün size en etkili cilt gençleştirme yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Cilt Gençleştirme Yöntemleri

Uzun yıllardır insanların yaşlandırmayı önlemeye çalıştığını biliyoruz. Tabi bunun için bir çok yol denediler ve geciktirme yöntemlerini geliştirdiler. Fakat günümüzde çeşitli yöntemlerle yaşlandırmayı etkili bir biçimde geciktirmek mümkündür. Cilt gençleştirme yöntemlerinden bazıları şunlardır;

 • ULTRASON İLE CİLT GENÇLEŞTİRME : Odaklanmış ultrason teknikleriyle yüzün ovali toplanarak sarkıklar azaltılır. Bunun yanında cilt gözenekleri sıkılaştırılır. Bunun sonucu olarak ta ince sıkı bir cilde kavuşuyorsunuz.
 • LAZER UYGULAMALARI: Güncel sistem olarak kullanılan fraksiyonel karbondioksit lazerler ile, ciltte bulunan çok ufak kanallar açar. Uygulamanın yapıldığı kısımlardad kallojen , kan damarları ve de keratin hücreleri darbe alarak hasar alırlar. Vücudumuz bunu tamir etmek için onarım yapar. Bu onarım sırasında üretilen kallojenler sayesinde cilt kısa sürede kendini toplar , gençleşir ve sıkılaşır.
 • RADYOFREKANS: Güncel bir yöntem olan radyo dalgalarını cilde uygulayarak cildin derin tabakalarını ısıtarak burada bulunan kallojenleri kısaltır. Böylece yeni kalojenler üretilerek cilt gençleşir.
 • PLATELET RİCH PLASMA : Bireyden alınan bir miktar kan örneği ile test yapılır. Bu kan bir takım işlemlerden geçerek trımbositçe zengin plazmahastaya enjekte edilir. Bunun sonucu olarak yaşlanmış cilt yeni kallojenler üreterek kendini uyarır.
 • KÖK HÜCRE TEDAVİSİ : Bireyden alınan örnekten fibroplast hücresi laboratuvarda üretilip hastaya verilir.

Cilt Gençleştirme Maskeleri

İnsanlar yüzündeki kırışıkları geciktirmek için yüzyıllardır çeşitli kürler kullanırlar. Bunlara maske kürleride dahildir. Günümüze bu kürleri çeşitli firmalar kremlerle sağlamaktadır. Unutulmaması gerekenler ise bu ürünlerin cildimizle uyumu olması ve ona zarar vermeyecek olmasıdır. Yoksa cildimizi gençleştirmeye çalışırken bozabiliriz. İşinize yarayabilecek birkaç tane doğal maske önerisi verebiliriz. Bazı cilt gençleştirme maskeleri ise;

 • Keten tohumu maskesi; düzenli kullanımda cildi sıkılaştırır.
 • Kuru papatya ve kuru ıhlamur maskesi: cildi sıkılaştırır ve parlaklık verir.
 • Zerdeçal maskesi: Temiz, pürüzsüz ve açık tenli bir cilt görünümüne kavuşacaksınız 

Cildi Gençleştirmek İçin Doğal Ve Bitkisel Öneriler

İnsanlar genç ve de yaşlı olarak ayırmaksızın ciltlerinin güzel görünmesini isterler. Sağlıklı cilt sosyal çevremizde de dikkat çeken biri olup özgüvenimizin yüksek olmasını sağlamaktadır. Cilt gençleştirmek için birkaç bitkisel yol önerebiliriz. Bunlar;

 • Limon suyu: limon suyu ciltte meydana gelen yaşlanmaları ve lekeleri giderir cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur.
 • Salatalık: yüksek oranda su içeriği nedeniyle cildiniz için çok besleyici ve nemlendirme etkisi olan bir bitkidir.
 • Papatya: papaya A,C ve E vitaminleri konusunda çok zengin bir bitkidir. Cildi nemlendirir, sivilcelerin geçmesine yardımıc olur, ciltteki ölü olan hücreleri yeniler.
 • Muz: muz nemlendirici özelliğe sahip bir bitkidir. Kırışıklıklar konusunda gayet yardımcı olan bir bitkidir.

Sonuç olarak cildimizde zamanla oluşmuş kırışıklık, sarkıklık, lekeler ve sivilceler operasyonel veya bitkisel olarak günümüz teknolojisinde giderilebilir. Böyle bir sorunum varsa bunu gidermekte gecikmemeliyiz.

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızın Saç Fırçasına Yapışmasını Engelleyecek Basit Bir Numara başlıklı makalemizde saç fırçasının yapışması hakkında bilgiler verilmektedir.


Cilt Gençleştirme Nasıl Yapılır Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ