Kadına Dair Herşey

Cilt Lekelenmesi Nedir ve Nasıl Oluşur?

Cilt Lekelenmesi Nedir ve Nasıl Oluşur?

Leke problemi tüm dünya’da ve ülkemizde sık karşılaşılan çok önemli dermatolojik sorunlardan bir tanesidir. İnsanların cilt uzmanlarına, ciddi oranda başvurma sebebi de budur. Özellikle yüzümüzde önemli olan, alın bölgesinde, yanak ve dudak bölgesinde acne ( sivilce )’den kaynaklı “ olmayan “ kirlenmiş tarzı kararmalar görünür.

Cilt lekelenmeleri nasıl oluşur?

İnsanların cildinde normal olmayan bir durum varsa önce kişiye nedenleri sorulur. Eğer fiziksel bir sorun değil ise bu lekelenme problemi dediğimiz problem dış çevreden alınan ve ya kullanılan kremler, kozmetik ürünleri, doğum kontrol ilaçları ve bazı antibiyotikler gibi dış etkilerden kaynaklı olabilir.

Bu lekelenmeler illa ki yukarıdaki ürünlerden gerçekleşmeyebilir. Güneş ışınları, telefon ekranının, bilgisayar ekranının ışığı yani çok yoğun bir ışık olan ortamlar da sizin derinizi olumsuz etkileyebilir. Bu olumsuzluk cildinizde renklenmeye sebebiyet verebilir.

Cilt lekelenmeleri nasıl geçer?

Eğer bu durumdan memnun değil iseniz ve tedavi olmak istediğinizde ise; doktorların sizlere verecekleri reçete ile ilaçlarınızı kullanabilirsiniz. Ama bunlar kesin olarak sonuç göstermeyebilir. İlla bu sorunu çözmek için kullanılan bir takım teknolojik cihazlar bulunmaktadır. İnsanların son dönemde en çok kullandığı yöntem de lazer teknolojileridir.

Lazer teknolojisi sayesinde vücudunuzda meydana gelen çeşitli lekelenmelerden, bu cihaz sayesinde kurtulabilirsiniz. Doktorların verdiği ilaçlar fayda etmez ise tabi.

 

 

Bir önceki yazımız olan Gözleri Büyük Göstermek İçin Makyaj Hileleri başlıklı makalemizde göz makyajı ve makyaj hileleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Cilt Lekelenmesi Nedir ve Nasıl Oluşur? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ