Kadına Dair Herşey

Cilt Lekeleri İçin Kesin Etkili Maske Tarifleri

Cilt Lekeleri İçin Kesin Etkili Maske Tarifleri

Cilt lekeleri cilt akneleri kadar zor ve imkansızlık içerisinde bırakan bir sorun değildir. Akneler herhangi bir sebep olmaksızın cildin her yerinde durup dururken görünebiliyor iken cilt lekeleri ya doğuştan geliyor yada ekstrem durumlardan. Güneşte uzun süre kalmak ve bu güneş ışınlarına maruz kalır iken aynı zamanda koruyucular, güneş yağları ve kremleri kullanmamak cildin lekelenmesinin en bilindik sebepleri arasındadır. Bununla birlikte ciltte görünen akneler için gerekli bakımların yapılmaması halinde; aknelerin iltihaplı halleri geçse dahi cilt üzerinden izler bırakmayı ihmal etmeyecektir. Bu neden ile aknelerin geçişi için gerekli özen gösterilmeli ve mutlaka aknelerin; sıkılması, koparılması ve patlatılması gibi durumlardan kaçınılmalıdır.

Cilt lekeleri için maske

Kozmetik Çözümler Cilt Lekeleri İçin Çare Olabilir

Cilt beyazlatıcısı dediğimiz kozmetik kremlerin kullanılması aslında bu kozmetik ürünlerinin içerisinde barındırdıkları kimyasallar sebebi ile pek fazla önerilmemektedir. Bununla birlikte bir cilt uzmanı, gözleminde önerilen kozmetik ürünlerin önerilen kullanım miktarına uyabilir ve cildinizdeki lekelerin giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Cilt Lekelerini Temizleme Maskeleri

Cilt lekelerinin temizlenmesi için ev ortamında hazırlanan genel itibari ile içerisinde asit içeren meyve karışımlarının olduğu maskeler, çok daha fazla yarar sağlamaktadır. Ayrıca kimyasal bir etki sunmaması yönü ile de kullanıcılar için doğal peeling etkisi yaratmaktadır. Vereceğimiz cilt lekelerini temizleme maskesinin mutlaka temiz bir cilde ve aynı zamanda güneş ışınlarından korunmakta olan bir cilde uygulanması halinde; cildin birkaç hafta sonunda çok daha temiz ve lekelerden arınmış bir hal aldığını göreceksiniz. Fakat özellikle söylüyoruz ki; bir kimyasal içerik olmadığı için doğal peelinglerin etkileri biraz daha uzun bir süre sonra görülmeye başlanır.

Doğal Bal Ve Limon Maskesi

Bal, cildi doğal olarak nemli tutan ve b vitamini içeren bir madde olduğu için cilt lekelerini giderme maskelerinin içerisinde mutlaka yer alır. Limon kullanımı ise; limonun içerisinde yer alan asitik yapı gereğidir. Yani en net ifade ile bal cildin yumuşamasını ve rahatlamasını sağlar iken limon içerisindeki asitik yapının gereğince temizlik etkisini sunar.

İki çay kaşığı bal ile bir çay kaşığı limonu derin bir kabın içerisinde iyice harmanlamanız gerekir. Sonrasında ise; cilt lekesini gidermek istediğiniz yeri temizlemeniz gerekir. Ardından; karışımı temizlediğiniz bölgeye sürün ve yaklaşık olarak yirmi dakika kadar bekleyin. Sonrasında ise ılık bir su yardımı ile durulayın. Maske sonrasında kimyasal ürün kullanımı önerilen bir durum değildir. Fakat dilerseniz şayet nemlendirici kullanmanızda bir sakınca yoktur. Fakat kullandığınız nemlendiricinin yağlı olmamasına mutlak dikkat etmelisiniz.

Bal Ve Tarçın Maskesi

İki yemek kaşığı bal ile bir çay kaşığı tarçının karışımı ile hazırlanabilen bu cilt maskesinin düzenli olarak kullanılması halinde göstereceği etki, sizi kendisine hayran bırakabilecek türdendir. Karışımı süreceğiniz bölgeyi ilk olarak temizlemeniz sonrasında ise iyice kurulamanız gerekir. Ardından ise; karışımı sürmeniz ve yaklaşık 15 dakika kadar bekletmeniz gerekir. Bekledikten sonra ılık bir su yardımı ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Cilt Lekeleri İçin Kesin Etkili Maske Tarifleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ