Kadına Dair Herşey

Çin Astrolojisindeki Burcunuzu Biliyor musunuz?

Çin Astrolojisindeki Burcunuzu Biliyor musunuz?

Siz de çin astrolojisinin ne olduğunu merak ettiniz mi?

Çin astrolojisi hiç duymuş muydunuz daha önce? Mutlaka astroloji ile uzaktan yakından biraz ilginiz var ise duymuşsunuzdur. Peki, Çin astrolojisinin ne olduğunu ve hangi burcun sizi temsil ettiğini ve karakter özelliklerimizin bir de Çin astrolojisine göre yorumlanmış halini oldukça merak edenlerden misiniz? O halde bu yazı aslında tam da size göre,

Çin Astrolojisi Nedir?

Çin astrolojisi, 12 hayvan tarafından temsil edilen bizim bildiğimiz astrolojiden biraz farklı olarak burcumuzu bulmak için sadece doğum yılımızı bilmek yeterli olabiliyor. Genel özelliklerin öğrenileceği bu Çin astrolojisi takvimi yüzyıllar önceden yapılmıştır. Bu sistemde kişilerin karakterlerinin evrendeki iki zıt güç tarafından belirlendiği düşünülür. Bu iki zıt gücün de biri kız diğeri erkek olarak yorumlanır. Bunlardan birinin adına Yang diğerine ise Ying denilmiştir. Oldukça farklı bir mantıkla yapılmıştır yani bu astrolojik sistem.

Çin Astrolojisi Hangi Hayvanlardan Oluşuyor.

Çin Astrolojisi tablosu 12 hayvanı ise, Ejderha, Yılan; At, Keçi, Maymun, Fare, Horoz, Öküz, Köpek, Kaplan, Domuz ve Tavşandır. Latin astrolojisi yıldız sistemini temsil eder ve Çin astrolojisi ise bu hayvanların halkasından oluşur.

Beş Element Teorisi

Çin astrolojisinde beş elementten söz edilir ve var olan herşeyin temelinin bu olduğuna inanılır. Bu beş elementte  su, ateş, toprak, ağaç ve metalden oluşmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çayı Neden Seviyoruz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Çin Astrolojisindeki Burcunuzu Biliyor musunuz? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ