Kadına Dair Herşey

Çocuğumuza Yapılmasını İstemediğimiz 6 Davranış

Çocuğumuza Yapılmasını İstemediğimiz 6 Davranış

Ailelerin Çocuklarına Yapılmasını İstemediği 6 Davranış

Her çocuk kendi ailesi için çok kıymetlidir ama bazen özellikle yabancı insanlar hakları olmadıkları halde bu çocuklar üzerinde bir çok davranış sergiliyorlar. İşte bu davranışları yapmanızı istemiyoruz. Üstelik sadece yabancılar değil aile efradının da yaptığı bazı davranışlar biz ebeveynleri deli ediyor. Yapmayın arkadaş yapmayın ya.

  1. Dokun-Ma

bebek-1

O pis ellerinle bebeğime dokunma. Bu sadece benim için değil sağlık için de gerekli. Hatta sırf hamileyim diye göbeğime de dokunma

  1. Kucakla-Ma

bebek-2

Sen bir yabancısın bebeğime dokunmanı istemiyorken birde o etrafta koşarken bebeğimi kucağına alma.

  1. Öp-Me

bebek-3

Ben annesi – babası iken ağzımın temizliğinden emin olamıyorum da dikkat ediyorum. Sen ne hakla ne olduğunu bilmediğim ağzınla çocuğumu öpüyorsun. Sağlık konusunda ne kadar zarar verdiğini düşündün mü.

  1. Ağızdan Öp-Me

bebek-4

Bir de bunun yakın akrabalar tarafından dudaktan öpülmesi var. Öpmeyin arkadaşım ya o sizin kocanız mı sevgiliniz mi benim bebeğimin sağlığını neden düşünmüyorsun?

  1. Benden İzinsiz Besle-Me

bebek-5

O gıdayı benim yedirip yedirmediğimi bilmiyorsun. Belki de bebeğimin o gıdaya alerjisi var. Bir şey vermek istiyorsan önce bana sor ve benden izin al.

  1. Kız-Ma

bebek-6

O çocuk benim ona ben kızarım sen kızma sen bağırma. Ben onun anlayacağı dilden konuşurum. (unutmadan çocuğu misafirlik yaptığı evi neredeyse yakıp yıktığı halde dur demeyen anneler de var Allah da sizi ıslah etsin ayıp ama ya)

Bir önceki yazımız olan Yaramaz Kelimesinin Bile Az Kaldığı 20 "Allah Korusun" Bebek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Çocuğumuza Yapılmasını İstemediğimiz 6 Davranış Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ