Kadına Dair Herşey

Çocuğunuza Meyve Yediremiyor musunuz?

Çocuğunuza Meyve Yediremiyor musunuz?

Annelerin Çocuklarına Meyve Yedirebilmesi İçin Yapması Gerekenler

 

Çocuk yetiştirirken sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlamak her anne için oldukça önemlidir. Bu sebeple anneler çocuklarının vitamin sağlayabileceği sebze ve meyveleri yedirmek için özen gösterirler. Bebeklerin gelişimine katkıda bulunan besinlerin başında meyve gelmektedir. Her çocuk belirli miktarlarda meyve yemesi gerekir. Ancak bazı çocuklar meyve yemeyi severken bazı çocuklar ise hiç hoşlanmazlar.

 

Çocuklara Meyve Yedirmenin Yolları

 

Çocuk beslenmesinde meyvelerin yeri bir ayrıdır. Bu sebeple çocuklarınıza meyve yedirirken meyvelerin sunumunu eğlenceli hale getirebilir ve keyifli bir şekilde meyve yemesini sağlayabilirsiniz. Eğer çocuğunuz meyve seviyorsa meyve suları şeklinde çocuklarınıza içirebilirsiniz. Çocuklarınızla meye sunumlarını birlikte hazırlayabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz için kendi yaptığı şeyi yemek ilgi çekici olabilir.  Çocuğa meyve yedirme yollarından biri de meyve parçalarını yoğurt, kurabiye veya keklerin içerisine katabilirsiniz. Bazı çocuklar ise meyve yemenin zahmetli bir iş olduğunu düşünebilir. Böyle durumlarda meyvesini hazırlayıp götürmeniz halinde çocuğunuz meyvesini yiyebilir. Ayrıca meyvelere ekstra lezzetler katabilir veya birçok meyveyi tek bir tabakta hazırlayıp meyve salatası hazırlayabilirsiniz.

 

Annelerin Çocuklarına Meyve Yedirirken Dikkat Etmesi Gerekenler

 meyve-yedirme

Sağlıklı çocuğun beslenmesi için gerekenlerden biri meyvelerdir. İçerisindeki lifler sayesinde çocuğa vitamin ve mineral sağlar. Bu sebeple meyve yedirme yollarını deneyen anneler çocuklarına meyve yedirirken kendilerinin de yemesi gerekmektedir. Yapılanla söylenilen tutmaması halinde çocuklar meyve yemekten vazgeçebilirler. Sağlıklı bir beslenme için anne ve çocukları uyum içerisinde çeşitli yolları deneyebilir bunu yaparken de keyif alabilirler.

Bir önceki yazımız olan Emziren Annelerin Tekrar Hamile Kalması başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Çocuğunuza Meyve Yediremiyor musunuz? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ