Kadına Dair Herşey

Çocuk Sahibi olduğunuzda Hayatınızın Nasıl Değiştiğini Gösteren 12 İnfografi

Çocuk Sahibi olduğunuzda Hayatınızın Nasıl Değiştiğini Gösteren 12 İnfografi

Farklı kitaplarkitap

Okunan kitaplardaki değişim. Daha önceleri hayatı sorgulama, farklı düşünce teknikleri, sürükleyici roman serileri gibi kitaplar okurken artık kitap okuma kategorileriniz değişecektir. Çocuk gelişimi serilerini okuyarak vaktinizi geçirebileceksiniz.

 

Eğlence anlayışınız değişecekevde eğlence

Akşamları eğlence şeklindeki değişim. Eskiden romantik anlar yaşayarak eşinizle akşamları eğlenirken artık bir aile olabilecek ve böylelikle çocuğunuz ile eğlenebileceksiniz. Çocuğunuzu oyun yerlerine götürerek hep birlikte eğlenebileceksiniz. Ya da evde düzenlediğiniz oyun saatleri ile hareketli akşamlar geçireceksiniz.Tabi,kız çocuksa bilimum barbi bebekler,erkek çocuklarda tüm araba markalarına hakim olmanız mümkün.

 

 

Evdeki eşyalarda değişim

annede biberon

Artık o uçuk fiyatlara aldığınız biblolarınız, açık renk mobilyalarınız ve duvarlarınızda küçük değişiklikler yapmanız gerekecek. Artık akşamları kahve fincanlarınızın yerine biberon elinizde dolaşabilirsiniz.

 

Tatile giderken eşyalarda değişim

tatil eşyaları

Önceden bikini havlu ve güneş kreminiz yeterli olurken artık yanınıza kürek, kum oyuncakları, kova, top, üstün faktörlü güneş koruyucuları, şemsiye, şapka ve benzeri bebek ihtiyaçlarını da göçebe gibi yanınızda taşıyabilirsiniz.

Restaurant seçimi artık O’na ait

yemek

Gidilecek restoranlara çocukların karar vermesi. Artık ocak başı, kebapçı veya lüks restoran alışkanlıklarınızı değiştirerek, çocukların sevdiği yerlere doğru yönelmeniz gerekebilir. Dışarıda fast food çocuklar için oldukça zararlıdır fakat onları oradan alıkoymak da oldukça zordur.

 

Alarm saatlerinizde değişim

saat kurmak

Önceden sabah 07.00’ye sabitlenmiş olan alarmlarınız artık 2 saatte bir olarak değişecektir. Artık uykunuzdan bolca fedakârlık yaparak, yavrunuzun sağlıklı gelişimini sağlamaya çalışacaksınız..

İçeceklerde değişim

sağlıklı içecek

Önceden geceleri alkol veya alkollü içecekler alırken, artık sakinleştirici, yorgunluk atıcı veya süt yapan bitki çaylarına yöneleceksiniz. Bu da sağlığınız için aslında oldukça faydalı olacaktır.

Market alışverişindeki artış

market alışverişi

Önceden sepet bile almadan alışverişlerinizi tamamlayıp çıkarken, artık iki alışveriş arabasını doldurmak zorunda kalabilirsiniz. Bez, mama, ıslak mendil ve benzeri ürünler ile sepetleriniz dolup taşacak.

 

Sanatsal faaliyetlerde değişim

faaliyet

Çok ünlü bir sanatçının tablosu artık size eski hazzı vermeyebilir. Çocuğunuzun karaladığı ufak bir kâğıt bile sizi çok daha mutlu etmeye yetecektir. Böylelikle gözünüzde büyük bir ressam yetiştiğini hissedeceksiniz.

 

Çamaşır günlerindeki artış

bebek kirlileri

Önceden haftada 1 ya da 2 kere açtığınız makinelerinizde artık haftanın 7 günü çamaşır yıkadığınızı görebileceksiniz. Bebeğinizin bir kez giydiği ve kirlendiğini hissettiğiniz her kıyafetini hassas programda farklı deterjanlar ile yıkayacaksınız.

 

Telsiz ile dolaşma

telsiz

Artık evin neresine giderseniz gidin, mutlaka elinizde bebek telsizi ile dolaşacaksınız. Her an bebeğinizin ağladığını ve size ihtiyacı olduğunu düşüneceksiniz.

Valizlerdeki değişim

çoğalan valizler

Yolculuğa çıkarken artık kolunuza çantanızı atıp tek bir valizle değil birçok farklı parça ile çıkacaksınız.

 

Bir önceki yazımız olan Anne Olmak.. başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Çocuk Sahibi olduğunuzda Hayatınızın Nasıl Değiştiğini Gösteren 12 İnfografi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ