Kadına Dair Herşey

Çocuk Yetiştirirken Bunları Unutmayın

Çocuk Yetiştirirken Bunları Unutmayın

Eski nesil ve yeni nesil arasında en çok tartışılan konulardan biri çocuklara ne derece sevgimizi göstereceğimizdir. Bu durum aslında oldukça kafa karıştırıcıdır. Herkes çocuğunun saygılı ve özgüveni yüksek psikolojisi düzgün mutlu çocuklar olmasını ister. Bu nedenle onlara ilgi ve sevgi gösterirken bazen acaba onların şımarık ve hayatları boyunca ilgi çekmek isteyen mutsuz insanlardan olmasında korkulur.

Bebeğimiz kucağımıza geldiği andan itibaren onu ne koklamaya nede onunla vakit geçirmeye doyamayız. Ve bu sevgi hiçbir zaman eksilmez tam tersine artarak devam eder. Anne ve çocuk arasında inanılmaz bir bağ vardır ve bunun zedelenmesi gerçekten imkânsızdır. Ancak bebeğinize, çocuğunuza onu ne kadar sevdiğinizi ve onun varlığından ne kadar memnun olduğunuzu mutlaka ona hissettirin.

ONA SARILIN

Çocuğunuza sarılmaktan korkmayın. Ona sevginizi sarılarak gösterin. Çünkü küçücük bedeni ile onun küçücük dünyasında yanında olduğunuzu hissetmeye çok fazla ihtiyacı vardır. Her anne ve çocuk ilişkisinde en önemli şeylerden biri de budur.

ONU DİNLEYİN

Kendisini değer verilen bir aile üyesi olarak hissetmesi gerekir çocuğunuzun. Onun bir problemi olduğunu gördüğünüzde vücut dilinizi de kullanarak onu dinleyin. Ona sorunları için çözümler üretirken yardımcı olabilirsiniz.

ONLARA YANLIŞLARINI DOĞRU BİR DİLLE ANLATIN.

Çocuklar ile ilgili en büyük yanlışlar da buradan doğar. Onlara yaptıkları doğru şeyler için şımartmamak adına çok fazla ilgi göstermezken yaptıkları yanlışlar için olağanüstü bir şey olmuş gibi tepkiler verirsek çocuğun kafasını karıştırırız. Bu nedenle tepkilerimizin dengelerini çok iyi kurmalıyız. Onun arkadaşı olmayın sözlerine inanıp güvendiği annesi olun anne ve çocuk arasındaki en önemli şey budur.

Bir önceki yazımız olan Bahar Alerjileri Ve Çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Çocuk Yetiştirirken Bunları Unutmayın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ