Kadına Dair Herşey

Çocuklara Diş Fırçalama Alışkanlığı Nasıl Sağlanır?

Çocuklara Diş Fırçalama Alışkanlığı Nasıl Sağlanır?

Çocuklar bildiğiniz gibi her ailenin aynasıdır. Sizin karakterinizi dışarı yansıtırlar; pasaklı bir ebeveynseniz çocuğunuzun titiz olmasını da beklemeyin. Çocuklara ne yaparsanız küçük yaşlarda yapabilir ona en iyi eğitimi de o yaşlarda verebilirsiniz. Diş fırçalama alışkanlığa aynı şekilde küçük yaşta alışkanlık kazandırılması gereken bir davranıştır ve tamamen bu alışkanlık ailenin büyüklerine bağlıdır.

Diş Fırçalama

Diş fırçalama eğitimi kaç yaşında başlar toplumumuzun bilinçlenmek isteyen kesiminde sıkça sorulan sorulardan birisidir. Çocuğun diş ve diş eti oluşumu tamamlandıktan sonra başlar diş fırçalama eğitimi. Önceleri çocuğunuzun pek hoşuna gitmeyecektir diş fırçalama süreci; fakat sizin çocuğunuzla oyun oynar gibi diş fırçalamanız bile ona bu alışkanlığı kazandıracaktır. Çocuğunuza küçük yaşlarda diş fırçalama eğitimini kazandırmaya başladığınızda, ona sevdiği bir çizgi film karakteri ya da sevdiği bir futbolcunun resmi olan bir diş fırçası alabilirsiniz; daha sonra üzerinde aynı şekilde resimli olan diş macununu da temin edebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken diş macununun çocuğunuzun ağzını yakmayacak tatlı bir macun olmasıdır. Çünkü ağzı mentolden yandığından hep size bunu söyleyecek ve diş fırçalama alışkanlığını kazanmayacaktır. Ayrıca diş fırçasının ucunun yumuşak olmasına özen gösterin diş eti kanaması olmasın çocuğunuzda.

Diş Fırçalamak

Diş fırçalama alışkanlığı nasıl kazandırılır sorusu aklınızdan çıktıysa ve ona artık bu alışkanlığı oyunlarla ve eğlenceli bir halde kazandırdıysanız; çocuğunuza günde en az iki defa ve biri özellikle de uyumadan önce olmasına özen gösterin. Onu tek bırakmayın ailede kaç kişiyseniz toplu bir şekilde dişinizi fırçalayın ki bu küçük yaşta çocuğunuz bu alışkanlığı kazansın.

Diş Fırçalama Biçimi

Çocuğunuz bu alışkanlığı kazandıktan sonra sizin ona karşı olan dişi fırçalama uyarısı giderek azalacaktır ve artık kendiliğinden dişlerini fırçalamaya başlayacaktır. Fakat bazen üşengeçliğinden veya unutkanlığından dişlerini fırçalamak istemeyebilir. Bu durumu diş fırçalama panosu oluşturarak aşmanız mümkün. Odasına ve ev içerisinden fazla zaman geçirdiği bölümlere diş fırçalamak ile önemli ve komik resimler yerleştirirseniz her o panoyu gördüğünden dişlerini fırçalamadan uyumayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tırnak Kırılmasının Önlemek İçin Bakım Önerileri başlıklı makalemizde tırnak kırılma nedenleri, tırnak kırılması nedir ve tırnak kırılmasını önlemek hakkında bilgiler verilmektedir.


Çocuklara Diş Fırçalama Alışkanlığı Nasıl Sağlanır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ